Повернемо «Київенерго» киянам

31 грудня 2017 року завершується термін дії угоди від 27 вересня 2001 року, за яким майно енергетичного комплексу міста Києва знаходиться в управлінні компанії “Київенерго”.

Досвід цієї “співпраці”, а правильніше сказати – експлуатації компанією «Київенерго» майна киян переконливо доводить наступне:

 1. Підконтрольна олігарху Ахметову компанія Київенерго виявилася неефективним управлінцем міського енергетичного комплексу. Рівень зношеності мереж та інших енергетичних об’єктів не витримує критики.
 2. Послуги мешканцям міста надаються на незадовільному рівні, через що кияни постійно потерпають від аварійних та планових відключень гарячого водопостачання, відсутності систем його циркуляції, а температура теплоносія часто є нижчою за норму.
 3. Відсутність належних інвестицій в модернізацію комплексу та підвищення його енергоефективності призвели до колосальної заборгованості по комунальних платежах, яка непідйомним фінансовим тягарем лежить на мешканцях Києва.
 4. Інфраструктура відсталість енергетичного комплексу внаслідок “господарювання” «Київенерго» ставить під загрозу безпеку міста та всієї країни. На високому рівні зберігається ймовірність техногенних катастроф та зовнішніх втручань у систему управління комплексом, про що свідчать нещодавні кібер-атаки, а також залежність від російських постачальників трубної продукції.

Ключовим ризиком для міста залишається те, що приватні бенефеціари “Київенерго” можуть і неодмінно скористаються недосконалістю низки угод, які умисно були складені в інтересах найвпливовішого олігарха.

В такому випадку Київ може отримати лише зношені тепломережі, в той час як найцінніші активи структури Ахметова залишать собі або ж вимагатимуть фінансової компенсації за “поліпшення” майна, яке насправді здійснювалося за кошти киян.

Тому фракція ВО «Батьківщина» в Київраді рішуче ВИМАГАЄ від органів місцевої та центральної влади наступного:

 1. Повернути під контроль київської міської громади весь технологічний комплекс “Київенерго”, а не лише його частину.
 2. Негайно оприлюднити дані аудиту та інших матеріалів про майно міста Києва, яке перебуває в управлінні компанії “Київенерго”, а також принципів, за якими здійснюється це управління.
 3. Перевірити виконання структурами Ахметова зобов’язань, які бралися перед містом щодо розвитку та реформування комплексу починаючи з 2001 року.
 4. Не допустити грабунку киян  під виглядом компенсацій за “поліпшення” майна міста, які начебто здійснювалися силами “Київенерго”.
 5. Ввести у наглядову раду “Київенерго” представника київської громади. Кабінет міністрів України, як орган, в підпорядкуванні якого перебуває НАК “Енергетична компанія України” (власник близько 25% акцій “Київенерго”) повинен в невідкладному порядку здійснити кроки щодо зміни представників держави у Наглядовій раді “Київенерго”. Членами Наглядової ради повинні стати представники громади міста Києва, і вони мають зсередини проконтролювати процес повернення майна місту.
 6. Представити план управління майном. До 1 червня 2017 року Київська міська державна адміністрація повинна представити на розгляд громадськості та експертного середовища варіанти подальшого управління майном, яке зараз перебуває під контролем “Київенерго”.
 7. Розблокувати рішення про повернення “Київенерго” у Київраді. Київська міська рада повинна невідкладно повернутися до розгляду рішення, яке регламентує кроки, необхідні для забезпечення повернення майна “Київенерго” громаді міста.
 8. Притягнути винних до відповідальності. Правоохоронні органи повинні розпочати невідкладні слідчі дії та притягнути до відповідальності винних за укладення завідомо невигідної для громади міста Києва угоди з “Київенерго” про управління енергетичним комплексом столиці.
 9. Створити інвентаризаційну комісію за участі громадськості. Представники громадських організацій та незалежні експерти мають увійти у інвентаризаційну комісію та бути долученими до розробки договору про визначення процедури та умов повернення місту майна, яке перебуває під контролем “Київенерго”.

Фракція ВО «Батьківщина» у Київраді