Олексій Захарченко: влада заблокувала референдум «Батьківщини» по землі в кращих традиціях Януковича

Сьогодні Окружний адміністративний суд Києва ухвалив рішення про заборону проводити референдум проти продажу сільськогосподарської землі, який ініціювали ВО «Батьківщина», Асоціація фермерів та приватних землевласників України та ВО «Свобода». В рішенні суду йдеться про те, щоб заборонити Центральній виборчій комісії приймати рішення про реєстрацію ініціативної групи з проведення референдуму.

Тепер детально та «на пальцях» поясню що ж відбулося:

  •  19 квітня на Всеукраїнських зборах створено ініціативну групу з проведення Всеукраїнського референдуму про заборону продажу сільськогосподарської землі.
  •  24 квітня ГО «Міжрегіональний народний контроль» подає позов до Окружного адміністративного суду Києва щодо визнання дій ВО «Батьківщина» протиправними.
  •  25 квітня Центральна виборча комісія України прийняла до розгляду пакет документів про склад ініціативної групи з проведення Всеукраїнського референдуму (було подано 10 059 осіб) щодо заборони продажу сільськогосподарської землі. Від цього моменту у ЦВК було 5 днів на перевірку поданих документів та прийняття рішення, чи видавати ініціативній групі листи для збору підписів за проведення земельного референдуму.
  •  26 квітня Окружний адміністративний суд Києва прийняв рішення заборонити Центральній виборчій комісії приймати рішення про реєстрацію ініціативної групи з проведення референдуму.
  •  27 квітня це рішення набуло публічного характеру.

Перед нами сплила класична схема режиму Януковича, коли влада через ніби «незалежну», нікому не відому громадську організацію та рішення кишенькового суду блокує або ліквідовує не бажану для неї ініціативу. Такі схеми практикувались у різних сферах: від конституційної реформи до молодіжної політики, і як ми бачимо, починають застосовуватись знову.

Цей випадок показує, що нинішня влада не лише плює на народ, а й панічно боїться почути його думку. Адже що ж тоді робити одному з найбільших землевласників в Україні Петру Порошенку у випадку, якщо 90% українців (а приблизно таку цифру дають останні опитування) проголосують за продовження мораторію? Не мати чергових надприбутків? Це Президенту не цікаво… Адже є мільйони українців у яких обманом, силою, примусом можна за безцінь ту землю викупити.

Нинішня поведінка Порошенка та маніакальне наслідування помилок Януковича мені нагадує анекдот про три конверти, коли попередник президент-невдаха повчає свого наступника та передає йому три конверти на скрутні часи. Коли новий президент відкрив перший конверт там була порада «Обіцяй», коли стало скрутніше і він відкрив другий конверт там була порада «Критикуй попередників», а коли той відкрив уже третій конверт там була порада «Готуй три конверти».

Мораль: Порошенко перші два конверти вже точно відкрив…