Тетяна Меліхова: Після зменшення суми оренди землі під ГБК, шість з них все одно платитимуть більше

Після зменшення в 30 разів суми оренди землі під гаражно-будівельними кооперативами шість з них і надалі змушені будуть платити більшу оренду..

При наступному коригуванні бюджету Києва на 2017 рік Київрада розгляне ініційоване Меліховою питання, яке дасть можливість зменшити для гаражно-будівельних кооперативів розмір орендної плати за земельні ділянки комунальної власності з 3% до 0,1% нормативної грошової оцінки. Ця сума буде прирівняна до земельного податку 0,1%, який сьогодні сплачують ГБК. Мова йде про внесення змін у додаток №10 рішення Київради від 12 грудня 2016 року № 554/1558 «Про бюджет міста Києва на 2017 рік».

Проте як виявилося, орендна плата буде зменшена всім, крім 6 ГБК. А все тому, що вони потрапили до переліку рішення Київради, яким розмір орендної плати за землю приводився у відповідність до Податкового кодексу. Виконуючи це рішення шестеро ГБК зараз повинні платити за оренду землі у розмірі 3% від її нормативної грошової оцінки.

Враховуючи те, що шість ГБК є лише частиною цілого переліку установ та організацій, скасувати рішення Київради у судовому порядку не можливо. Але можливо внести до нього зміни і виключити зазначені 6 ГБК з переліку. Ці 6 гаражно-будівельних кооперативи не багатші за інші. Вони мають законні стосунки із містом, повністю оформлену дозвільну документацію на діяльність та договори оренди. Буде не справедливо, якщо вони змушені будуть платити більше за інших.

Саме тому депутатка підготувала і зареєструвала у Київраді проект рішення про внесення змін у додаток до рішення Київради від 5 березня 2015 року № 253/1118 «Про внесення змін до договорів оренди земельних ділянок в частині приведення розміру орендної плати у відповідність до статті 288 Податкового кодексу України». Проектом Меліхової пропонується виключити з додатку рішення наступні позиції:

2. Гаражно-будівельний кооператив «Братіславський» (вул. Братиславська, 52);
4. Гаражний кооператив «Вигурівщина» (вул. Електротехнічна, 74);
5. Кооператив по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Кооперативна-2» (вул. Сім′ї Сосніних, 4-а);
9. Автокооператив по експлуатації індивідуальних гаражів і стоянок «Південний» (вул. Симиренка, 38-а);
18. Кооператив по будівництву та експлуатації індивідуальних гаражів «Конопляний» (вул. Коноплянська, 9);
23. Гаражно-будівельний кооператив «Теремки» (вул. Василя Касіяна, 1).