28 грудня – суд за позовом Юлії Тимошенко проти уряду (оновлено)

У середу, 28 грудня, о 15 год. в Окружному адміністративному суді Києва відбудеться засідання у справі за позовом Юлії Тимошенко проти Кабінету Міністрів України щодо скасування постанови про встановлення єдиної ціни на газ.
Саме це засідання неодноразово переносилось у зв’язку з тривалою хворобою одного з членів колегії суддів.

У звязку з цим офіційний представник позивача у суді, екс-міністр ЖКГ Олексій Кучеренко раніше наголошував, що є судові маніпуляції, оскільки жодних правових підстав для суду не приймати об’єктивне, законне рішення на базі нашого позову немає.

Лідер «Батьківщини» Юлія Тимошенко упродовж усього судового процесу наполягає: 285 доларів за тисячу кубометрів газу для людей – це страшна ціна, вона не ринкова, як мінімум утричі завищена.

«Собівартість українського газу – 15 доларів за тисячу кубічних метрів. Трошки збільшити інвестиції – буде 18-20 доларів за тисячу кубометрів. Ціна, за якою може продаватися газ українцям з прибутками, з податками, з інвестиційною складовою, з транспортуванням – 85 доларів. Саме така ціна на газ власного видобутку в Казахстані», – зазначила Тимошенко під час своєї web-конференції 23 грудня у Києві.

Лідер «Батьківщини» наголосила, що чинні влада, встановлюючи драконівські тарифи, витискає людей як лимон: «Ви хочете з цим погодитися? Майте на увазі, поки їм належать всі канали телебачення, вас будуть зомбувати, що ціна на газ 285 доларів за тисячу кубічних метрів – це саме те, що вам потрібно для реформ».

«У перший тиждень після зміни влади ціна на український природній газ буде не більшою 85 доларів за тисячу кубічних метрів, як це було всі роки до приходу Яценюка, Порошенка, Гройсмана до влади. І це завжди було рентабельно і наша галузь розвивалася», – висловила переконання Юлія Тимошенко.

Нагадаємо також, 27 жовтня Окружний адміністративний суд Києва перейшов у режим письмового провадження у справі за позовом Юлії Тимошенко проти Кабінету Міністрів щодо скасування постанови № 315 про встановлення єдиної ціни на газ.