Володимир Бондаренко: Київ — надзвичайно небезпечне місто для проживання

Голова фракції «Батьківщина» у Київраді Володимир Бондаренко під час прес-сніданку з журналістами перед сесією назвав Київ надзвичайно небезпечним містом для проживання.

За словами депутата-«батьківщинівця», документ під назвою «Стратегія розвитку міста Києва до 2025 р.», зміни до якого розглядали на останньому засіданні комісії з питань житлово-комунального господарства, абсолютно не відповідає назві, яка йому присвоєна.

«Зараз іде протягування нового генплану шляхом затвердження детальних планів територій (ДПТ). Їх так багато має бути затверджено в м. Києві, щоб потім всі фрагментарні шматочки з’єднати й отримати новий генеральний план. Ми не приймаємо цю стратегію. В ній не визначено навіть профільні питання, які стосуються житлово-комунального сектору в частині розміщення житлових комплексів. Як буде діяти система опалення, каналізування? В нас жахлива ситуація в мікрорайонах, які забудовані непланово!» — наголосив Володимир Бондаренко.

Депутат переконаний, що питання генерального плану й питання стратегії розвитку – це одне з основних для Київради, і на це треба звернути увагу.

«Київ – надзвичайно небезпечне місто для проживання. До стратегії треба включити вирішення питання дамби Київської ГЕС, яка може як язиком злизати 75 % території Києва. Не можна залишити без уваги забруднені території заводу «Радикал», багатьох інших, молочні виробництва, де є аміак, очистку води, де застосовується хлорування. На території Києва є ядерний могильник, до цього часу є берилієва лабораторія в Святошинському районі, яка гірше Чорнобиля. А також колишній завод, який випускав ослаблену культуру чуми для мікробіологічної зброї», — застеріг Володимир Бондаренко.

Очільник фракції «Батьківщина» переконаний у тому, що столичний орган місцевого самоврядування має пріоритетні завдання, яким наразі приділяється недостатньо уваги.

«Сесія Київради сьогодні розглядає поточні питання. Їх теж треба розглядати. Але приділяти 75% уваги тільки поточним земельним і майновим питанням, очевидно, неправильно. Сесія не повинна перетворюватися в пункт розподілу того, що ще залишилося!» — обурився депутат.