Київрада прийняла рішення засипати озеро Йорданське

Київрада не підтримала ініційоване фракцією «ВО «Батьківщина» питання про розірвання договору оренди земельної ділянки із забудовником озера Йорданське на Оболоні.

Йдеться про проект рішення «Про розірвання договору оренди земельної ділянки від 23.07.2004  № 78-6-00184, укладеного між Київрадою та товариством з обмеженою відповідальністю «МЕЗОКРЕД ХОЛДІНГ» на підставі пункту 75 рішення Київської міської ради від 12.02.2004 № 59/1269.

Про це заявила ініціатор проекту рішення, депутат фракції «Батьківщина» у Київраді Марина Кочур.

Ділянка площею більше 5 га знаходиться поруч із літописною річкою Почайною, де відбувалося хрещення Київської Русі, яка є складовою озера Йорданське в Оболонському районі на перетині між вул. Йорданська (колишній Лайоша Гавро) та проспектом С. Бандери (колишнім Московським проспектом).

«В самий розпал Революції Гідності, взимку 2014 р. забудовником було знищено понад 169 дерев, ця діяльність викликала шалений спротив громади. Щоб захистити Йорданське озеро, громада провела слухання, за рішенням яких звернулася до Прокуратури та до Окружного адміністративного суду (до позову додано більше 2 тисяч підписів оболонців). Оболонці двічі довели свою правоту – в Окружному та Апеляційному судах. Проте, коли ця справа потрапила до Вищого адміністративного суду, служителі Феміди відправили її на новий розгляд», – розповіла М. Кочур.

Єдине, що стримує зараз забудовника почати будівництво – це ухвала Окружного адміністративного суду про забезпечення адмінпозову, суд заборонив Київраді приймати будь-які рішення та вчиняти будь-які дії щодо внесення змін цільового призначення вищезазначеної  земельної ділянки, а також заборонив вчиняти будь-які дії щодо будівництва на час розгляду справи в суді.

«Окрім того, будівництво суперечитиме вимогам Земельного та Водного кодексів: згідно зі статтею 60, ширина прибережної смуги навколо озера має становити не менше 100 метрів (з метою охорони водних об’єктів від забруднення та засмічення)», — наголосила М. Кочур.

Довідково: Забудовник також порушив свої зобов’язання, передбачені пунктом 8.4 договору, на орендаря покладено обов’язки – завершити забудову не пізніше, аніж через три роки з моменту державної реєстрації договору (тобто 10 років тому).

«Тому Київрада мала повне право розірвати із ним договір оренди. Проте більшість Київради вирішила засипати частину озера Йорданське, що передбачено проектом забудови», — підкреслила М. Кочур.