Мережа київських комунальних кінотеатрів отримала можливість для капітального ремонту та модернізації

Відповідне рішення ухвалила Київрада, підтримавши проект внесення змін до Комплексної міської цільової програми “Столична культура 2016-2018”. Його авторами виступили міські депутати Ганна Свириденко, Михайло Буділов, Олесь Маляревич та Олександр Бродський. Проектом передбачено виділення протягом двох років 30 млн. грн. на модернізацію обладнання для кінопоказу та капітального ремонту приміщень київських комунальних кінотеатрів.

Як акцентувала у своєму виступі під час розгляду цього питання депутат від Оболоні Ганна Свириденко (фракція «Батьківщина»), це рішення дозволить розпочати розв`язання цілого комплексу міських проблем, що вже довгий час стоять перед столицею.

По-перше, це збереження комунальних кінотеатрів, як важливої складової мережі культурних закладів столиці, брак яких відчувається все гостріше, особливо в спальних районах.

По-друге, це створення запобіжних механізмів виникнення соціальної напруги серед мешканців столиці, через прогресуючу деградацію будівель та прилеглих територій. А також ризиків їх знесення, та будівництва на їхньому місці чергових хмарочосів та ТРЦ, впритул до вже існуючих житлових будинків.

Також депутатка зазначила, що комунальні кінотеатри несуть значне соціальне навантаження, та зараз є чи не єдиною можливістю для культурного дозвілля багатьох категорій киян. Також вона наголосила, що здатність муніципальної влади забезпечити реалізацію культурних потреб мешканців є одним з маркерів сучасного мегаполісу, тим паче, якщо він претендує на звання європейської столиці. Тому, кінотеатри мають розширювати свої функції, перетворюватися на громадські культурні центри, інкубатори, де будуть народжуватися стартапи сучасних креативних індустрій та майданчики для розвитку місцевих громад.

“Після ухвалення запропонованого нами рішення, нарешті з`явився юридичний механізм передбачати кошти на ремонт та модернізацію комунальних кінотеатрів. Безумовно, треба буде замовляти розробку проектно-кошторисної документації щодо кожного конкретного закладу. А далі — передбачити ці кошти в бюджеті міста. Алгоритм не з швидких, але результат має виправдати затрачені зусилля,” — так прокоментувала процедурні аспекти прийнятого рішення Ганна Свириденко.