«Батьківщина» закликає Київраду звернутися до Президента, Верховної Ради та Кабміну щодо скасування абонплати за газ

Фракція «Батьківщина» закликає Київраду звернутися до Президента України, Верховної Ради та Кабміну щодо скасування абонентської плати за газ. Таку заяву зробив голова фракції «Батьківщина» у Київраді Володимир Бондаренко на брифінгу.

28 березня Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП) ухвалила рішення — ввести з 1 квітня 2017 року для населення і промислових споживачів нову систему оплати за використаний газ.

«Тепер усі ми, хто користується газом для підігріву води, приготування їжі чи опалення, окремо платитимемо за газ як товар і окремо – за обслуговування труб, якими він постачається. Тобто таку собі абонплату за підключення до системи газопостачання», — розповів В. Бондаренко.

Для власників приватних будинків з котлами для опалювання оселі та підігріву води, середньорічна плата за споживання газу майже не зміниться. Таких абонентів в Україні більше половини. Натомість середній місячний чек для тих, хто готує їжу на газових плитах без лічильників, а це близько 40%, збільшиться в 3-5 разів. А це найбідніші верстви населення.

«Більше того, згідно із законом абонплата за надану потужність не підпадає під субсидіювання. Тобто, споживачі можуть отримати субсидію на газ, а за абонплату мають сплатити живі гроші», — підкреслив В. Бондаренко.

До 1 квітня ми платили за тарифом 6,879 гривень за 1 тисячу кубометрів. З них 13% — це була вартість за транспортування і розподіл газу. А саме, 219 грн. за транспортування, і 513,7 грн. — за розподіл (плата облгазам).  Всього 733 грн.

«Тепер ці 733 грн. будуть вилучені з ціни і ми повинні будемо сплачувати за транспортування газу і користування газовими трубами окремо. Але не все так просто. Подається так, що газ як товар, подешевшає та буде коштувати 4,942 грн. Але до цієї суми буде додано торгівельну націнку газопостачальної компанії — 3,2%. Всього ми повинні будемо заплатити 6000 грн. за тисячу кубометрів. А це лише на 87 грн. менше, ніж було. Окрім цієї суми ми повинні будемо щомісяця заплатити абонплату за транспортування газу, яка складатиме 23% від об’єднання вищеназваних складових», — пояснив В. Бондаренко.

Довідково: Розмір абонплати, розрахований за методикою. Ключовим параметром методики є лічильник газу споживача. Лічильники є різні — для газових котлів, колонок і газових плит. Наприклад, у Києві для споживачів ПАТ “Київгаз” тариф становитиме 1,273 коп. за куб м на годину. За розрахунками комісії, абонплата на розподіл для найбільш поширеного типу лічильника, яким користується близько 80% споживачів у країні, становитиме 92 грн. на місяць.

«Тепер кожна родина вимушена буде платити від 50 до 136 грн. на місяць  додатково до вже існуючих драконівських тарифів. Але давайте порахуємо! Норма споживання газу на людину (без лічильника) 6 кубометрів. Відповідно, абонплата за транспортування і споживання газу повинна скласти 0,879 х 6 = 5,374 грн. в місяць на людину.

При зниженні соціальної норми до 4,4 куб.м. на одну особу вартість транспортування падає до 0,879 х 4,4 = 3,8676 грн. на місяць. То звідки взялася цифра абонплати, наприклад, у 92 грн. на місяць?», — звернув увагу Володимир Бондаренко.