Хто та як повертатиме киянам 1.5 млрд грн? Апеляційний Суд визнав київські тарифи на утримання будинків та прибудинкової території незаконними. 26 грудня в Києві під час прес-конференції Юрій Власенко, керівник юридичного департаменту ініціативи Юлії Тимошенко Центру захисту киян разом із головою Спілки власників житла України Олексієм Кучеренком та адвокатами відповіли на це питання.
Прес-служба столичного партосередку передає, що спікери розповіли суть виграного позову в Апеляційному адмінсуді та подальший план дій щодо організації перерахунку переплачених за незаконними тарифами коштів.
Голова Спілки власників житла України Олексій Кучеренко, посилаючись на рішення Апеляційного адміністративного суду від 20 грудня 2018 року зазначив, що КМДА має виконати рішення суду і вже з 20 грудня 2018 року виставляти рахунки за послуги з утримання будинків і прибудинкових територій за попередніми тарифами, які діяли до 6 червня 2017 року за розпорядженням №442 від 30.04.2015 року. Протягом розгляду справи КМДА не надала мостобудівну і землевідвідну документацію на жоден з будинків, а технічні паспорти радянського зразка надані тільки для третини житлових будинків. Тарифи та структура тарифів, за якими підприємства київської територіальної громади надавали послуги, були затверджені без перевірки їх економічної обґрунтованості і без необхідної документації. У той же час поділ цін на тарифи залежно від терміну оплати до 20 числа – теж не передбачено чинним законодавством.
Юрій Власенко рекомендує звертатися до керуючих компаній з відповідними заявами про компенсацію.
«Доки у Києві не відбудуться загальні збори у кожному будинку, і доки кияни не затвердять новий тариф, запропонований чи то керуючою компанією, чи то ЖБК, чи то ОСББ, буде діяти розпорядження КМДА №442 від 30 квітня 2015 року. Ми будемо максимально допомагати киянам звертатися у керуючі компанії», – додав Юрій Власенко.
Присутній на прес-конференції адвокат Ростислав Кравець зазначив, що компанії, які обслуговували прибудинкові території, повинні повернути кошти, які протягом 1,5 р. переплачували мешканці. Мова йде не про перерахунок, а про повну компенсацію. В разі відмови керуючих компаній повертати оплачені кошти, за кожен день прострочення на користь киян передбачено стягнення пені в розмірі 3% в день. Адвокат Юрій Сухов додав, що готується звернення у Національне антикорупційне бюро, щоб розслідувати правомірність прийнятих рішень, за які відповідальні особи повинні нести юридичну відповідальність. Спікери дійшли висновку, що киянам потрібно об’єднатися та вимагати терміново провести публічне розслідування дій посадових осіб КМДА.