«Батьківщина» наполягає на ухваленні в останні два тижні роботи ВРУ законопроєкту про страхову медицину. Адже за час «реформи» в Україні понад 500 лікарень закрито, а 32 тисяч лікарів і медперсоналу викинуто на вулицю. Нещодавно Юлія Тимошенко побувала в селі Германівка Київської області і відвідала лікарню, яка ще три роки тому обслуговувала десятки сіл. Зараз це напівзруйнований заклад: звільнено лікарів, припинено лікувальний процес, як це відбувається по всій країні.
Нинішня медреформа – це не реформа, а знищення залишків медицини, переконана Юлія Тимошенко. Зокрема, на лікарів першої ланки (сімейні) “навісили” 2 тис. пацієнтів і їм складно всіх обслужити, на лікарів другої ланки (спеціалізованих) не передбачено фінансування, а в третій ланці (санаторно-курортне лікування) санаторії перетворюють на готелі або закривають.
«Припиніть медреформою називати геноцид української нації!», – заявила Юлія Тимошенко.
За словами Юлія Тимошенко, у новій ВР фракція домагатиметься ухвалення підготовлених «Батьківщиною» законопроектів про запровадження страхової медицини. Адже в Конституції прописано, що кожен українець має право на медобслуговування і страхування. Тимошенко запевнила, вона та її команда робитимуть усе, щоб не закривалися медзаклади.
Насамперед треба запровадити медстрахування, як цивілізованих країнах світу. Якщо не запровадити страхову медицину, «ми втрачатимемо лікарні, ФАПи і лікарів із зарплатою в 5-7 разів менше, ніж у Польщі, які виїжджатимуть за кордон».
«Така система (обов’язкове медичне страхування) дає можливість тим, хто працює, отримувати страховку від роботодавців, а ті, хто не працює (пенсіонери, неповнолітні, безробітні), отримувати страховку коштом держави», – зазначила лідер «Батьківщини».