Юлія Тимошенко під час презентації стратегічного плану партії заявила: наведення ладу в країні треба починати з ламання корупційних схем. За її словами, для цього слід провести загальний аудит зробленого попередньою владою, навести порядок, притягнути до відповідальності причетних до розкрадання держмайна, – усе це не лише створить передумови для змін, а й забезпечить зміни необхідними фінансовими ресурсами.
За оцінками МВФ, 44% економіки України – в тіні. Лідер «Батьківщини» пропонує боротись з «тінізацією» у першу чергу запровадити нову податкову систему, скасувавши 37 квазіподатків і зборів, ПДВ замінивши податком на реалізацію, податок на прибуток – податком на виведений капітал. Для сільгоспвиробників пропонують єдиний податок на гектар землі. Другий напрямок дій – деофшоризація. «Батьківщина» має законопроекти, які повністю закриють виведення коштів в офшорні зони. Їх ухвалення дасть додатково до дохідної частини бюджету 130 млрд грн, це половина Пенсійного фонду, пояснила політик.
Важливою для боротьби з корупцією стане запровадження програми «Контрабанда-стоп». Така програма працювала в часи прем’єра Тимошенко, і забезпечила зростання доходів бюджету від імпорту товарів та послуг вдвічі.
Юлія Тимошенко вважає, що українці мають заробляти більше – тоді вітчизняна економіка швидше запрацює. Чим вищими будуть зарплати, тим більшим стане внутрішній ринок, більше вироблятимуть товарів і послуг підприємства, швидшим буде економічне зростання.
«Якщо народ буде без грошей, наша економіка не зможе піднятися. Потрібно збільшити доходи людей і досягти за 5 років рівня Польщі. Так зможемо зберегти людей і зберегти інтелектуальний потенціал», – пояснила політик, наголосивши, що не можна «заощаджувати на людях», – зазначила Тимошенко.
Тимошенко пояснила: йдеться про зростання зарплат і пенсій. Невідкладним кроком вона назвала приведення мінімальних пенсій до рівня прожиткового мінімуму, як й передбачено законом. Нині мінімум становить 3094 грн, і ніхто не має отримувати менше за цю суму, зауважила політик.
План «Треба діяти» передбачає також зміну грошово-кредитної політики. Йдеться про збільшення обсягу кредитування економіки з 22% до 100% ВВП, зменшення кредитної ставки з 25% до 3-5%, започаткування програми мікрокредитування, спрощення умов отримання кредитів.
Серед реанімаційних кроків від «Батьківщини», – запровадження обов’язкового медстрахування, персоніфікованої пенсійної системи, започаткування іпотечного кредитування для придбання житла, повернення допомоги при народженні дитини, яка була за прем’єра Тимошенко (на першу дитину – 50 тис., на другу – 100 тис., третю – 150 тис. грн).