Модернізувати завод «Енергія», облаштувати систему повної очистки, оновити теплоелектростанції. Такі першочергові кроки під час зустрічі із виборцями на Виноградарі запропонував кандидат на посаду міського голови Києва, народний депутат від “Батьківщини” Олексій Кучеренко. Він зауважив, що зараз на все місто працює лише один сміттєспалювальний завод «Енергія», нові не будуються, а сміттєвий полігон №5 у Підгірцях взагалі працює за тимчасовим дозволом.
“Потрібно модернізувати «Енергію», облаштувати тут систему повної очистки. Провести роз’яснювальну роботу з містянами, щоб заспокоїти їх та пояснити: якщо сміття просто вивозити у Підгірці, – це постійні витрати на логістику та захоронення на полігоні, а також додаткова загазованість у місті”, – роз’яснив Олексій Кучеренко.
При цьому він навів приклад європейських міст. Наприклад, у центрі Відня, Копенгагена, Стокгольму, Гельсінкі спокійно працюють сміттєспалювальні заводи та генерують для жителів до 40% тепла. І все це абсолютно безпечно з екологічної точки зору: там відмінно працюють системи очищення. На даху такого заводу в Копенгагені навіть облаштували гірськолижний спуск.
“Столична «Енергія» може забезпечувати теплом частину Києва, а люди, які живуть біля заводу, отримуватимуть «екологічні» знижки на тарифи. Потім знадобляться ще кілька таких заводів. Сьогодні Київ щорічно генерує близько 1,5 млн тонн сміття. Будівництво сміттєспалювального заводу, який щорічно перероблятиме 250 тисяч тонн, водночас зігріваючи місто, обійдеться приблизно у 200 млн євро. Це має зацікавити тих інвесторів, які думають на довгу перспективу”, – навів розрахунки Олексій Кучеренко.
Також він назвав суттєвою екологічною проблемою все, що пов’язано з діяльністю теплоелектростанцій. Дарницьку ТЕЦ, ТЕЦ Південно-Західної залізниці на Жилянській, ТЕЦ-5 і ТЕЦ-6, на думку політика, давно треба модернізувати. Як і завершити з позитивним результатом перемовини про інвестиції у оновлення Бортницької станції аерації.