Днями до ініційованого Юлією Тимошенко Центру захисту киян звернувся громадянин, який тривалий час самостійно виховує та утримує 2 малолітніх дітей. Юристи Центру, упевнившись у всіх фактах правопорушень зі сторони матері дітей, допомогли киянину підготувати позов до Деснянського районного суду Києва про позбавлення батьківських прав. Другою вимогою в позові було стягнення аліментів на утримання дітей, так як особа, позбавлена батьківських прав, не звільняється від обов’язку щодо їх утримання.
Рішення по справі прийняте на користь дітей та батька, про це повідомляє пресслужба Київського міського партійного осередку «Батьківщини».
«Вихованням дітей дружина ніколи не займалась та її зовсім не цікавило материнство. Аморальний спосіб життя призвів до того, що вона покинула сім’ю», – запевняв батько дітей.
Законом визначено, що батьки або особи, які їх замінюють, зобов’язані виховувати дитину, піклуватися про її здоров’я, фізичний, духовний і моральний розвиток, навчання, створювати належні умови для розвитку її природних здібностей, поважати гідність дитини, готувати її до самостійного життя та праці. Закон передбачає, що виховання в сім’ї є першоосновою розвитку особистості дитини. Відповідальність щодо виховання дітей покладена на обох батьків, незалежно від того проживають вони разом чи окремо, оскільки обов’язок здійснювати належне виховання та нагляд за малолітнім є рівним для обох з них.
«Тому, за невиконання або неналежне виконання обов’язків щодо виховання дітей батьки можуть бути притягнені до різних видів юридичної відповідальності, таких як адміністративна, кримінальна та сімейно-правова», – зазначив керівник юридичного департаменту Юрій Власенко.
В даному випадку киянина цікавила відповідальність саме сімейно-правова, яка передбачає позбавлення батьківських прав.
«Позбавлення батьківських прав батька або матері, з юридичної точки зору, складана процедура, яка відноситься до категорії найскладніших справ, що зустрічаються в сімейному праві. Складність пов’язана не тільки з моральною складовою процесу, а й з доказовою базою, яку необхідно надати суду для отримання позитивного рішення, оскільки судова практика зазначає, що позбавлення батьківських прав – це крайня міра, яка застосовується до батьків, які систематично не виконують своїх батьківських обов’язків, зловживають алкогольними або наркотичними засобами, або ж були засуджені за злочин проти дитини», – додав Юрій Власенко.