В умовах децентралізації питання охорони культурної спадщини мають передати від Міністерства культури органам місцевої влади. У цьому переконаний депутат-«батьківщинівець» у Київраді Володимир Слончак. Як повідомляє пресслужба столичного партосередку, про це він заявив в ефірі радіо KyivFM.
«В Києві понад 300 будинків, які є пам’ятками архітектури, знаходяться в приватній власності і які можуть знести у будь-який момент. Сьогодні лише частина повноважень щодо охорони культурної спадщини столиці покладена на місцеву владу, натомість основна частина, яка надає дозволи на будівництво, реконструкцію чи перебудову належить Мінкульту. Це треба змінити, бо лише органи місцевої влади знають про правовий статус будинків, необхідність їх реконструкції, будівництва чи знесення», – зазначив Володимир Слончак.
Він повідомив, що на наступній сесії Київради депутати розглядатимуть знесення будинку Уткіна в Києві.
«Я перший відреагував на цю проблему, коли будинок Уткіна почали зносити, – відправив відповідне депутатське звернення до правоохоронних органів. Це дискусійне питання, оскільки земельна ділянка, виділена для експлуатації та обслуговування нежитлового будинку, а містобудівні умови надані для будівництва. Виникає питання до правоохоронних і контролюючих органів. Хто і за яких умов надавав дозвільні документи? Де було Міністерство культури?» – запитує Володимир Слончак.