Положення про механізм відбору претендентів на посаду керівників комунальних шкіл відтепер передбачатиме участь у конкурсній комісії представників депутатського корпусу, громадськості та самих освітян. Завдяки такій процедурі освітні заклади очолюватимуть лише професіонали своєї справи, які точно заслуговують на зайняття посади. Про це у прямому ефірі телеканалу «Апостроф» заявила депутат Київради від «Батьківщини» Алла Шлапак, передає пресслужба Київського міського партійного осередку.
За її словами, аби убезпечити процес від політизації, депутати складатимуть меншість зі складу комісії, а представників громадськості та освітянської спільноти буде більше.
«На посаду директора столичної школи може претендувати освітянин з будь-якої частини області. А отже, конкурс є шансом для кожного довести свою професійність і змінити якусь зі столичних шкіл краще. Аби результати були чесними та прозорими, положенням введено апеляційну інстанцію, до якої можна оскаржити результати у триденний строк після оприлюднення результатів», – пояснила депутат.
Алла Шлапак переконана, що конкурси мобілізують освітянську спільноту рости над собою професійно, дозволяють відчути себе на місці учнів, які постійно складають іспити та різноманітні атестації.
«Необхідно створити державну онлайн-школу. Таким чином кожна дитина в Україні зможе офіційно навчатися у столичній школі, не виїжджаючи з рідної місцини. Онлайн-формат стирає дистанцію і ми повинні використати цю перевагу, аби якісно навчати дітей в усіх куточках країни. Для того аби державні навчальні заклади якомога швидше могли надолужити пропущене в царині технологій та новітніх підходів, необхідно співпрацювати з приватними школами: обмінюватися знаннями та компетенціями, проводити спільні освітні заходи, щоб швидко здолати невідповідності та недоопрацювання», – додала вона.