Той порядок поводження з землею, який вводиться в Україні з 1 липня, прямо суперечить тому, що роблять в аграрному секторі всі розвинуті країни світу. Україну свідомо перетворюють на виробника технічної сировини.
На цьому наголосила Голова партії «Батьківщина» Юлія Тимошенко під час пресконференції за результатами робочої поїздки до Хмельницької області.
«Всі успішні країни реалізують Резолюцію ООН про розвиток сімейного фермерства як єдиної ефективної форми ведення аграрної політики. Водночас у нас започатковується варіант перетворення України в генератор технічної аграрної сировини. Величезні пласти землі збираються віддати міжнародним і вітчизняним клановим олігархічним аграрним холдингам, які будуть вирощувати на ній технічну сировину. Певно, що прибуток від цього не буде належати Україні, а земля буде використовуватися максимально вандальським способом», – зауважила Юлія Тимошенко.
За її словами, зі зміною президента, на жаль, не відбулося зміни державної політики – залишаються чинними нищівні медична та освітня реформи, продовжується неправильна тарифна політика та курс на розпродаж стратегічної власності.
«Для тих, хто використовує нас і привласнює нашу країну ззовні, все йде по чітко прописаному плану. Те, що ми спостерігаємо зараз, – це комплексний підхід по відбору ресурсів в Української держави. У світі продовжується жорстока конкуренція за ресурси, надра, території, дешеву робочу силу. Тільки тепер колонізація країн відбувається шляхом фінансової залежності та введення зовнішнього управління. В цьому причина всіх наших проблем. Не тільки з землею, це стосується абсолютно всіх сфер нашого життя», – переконана лідер «Батьківщини».
Вона додала, що команда «Батьківщини» подала до суду на рішення ЦВК щодо блокування проведення «земельного» референдуму, а також продовжує вести роботу в Конституційному суді, щоб визнати ухвалений за наполяганням президента пакет «земельних» законів неконституційним.
«Можна пасивно спостерігати за тим, що відбувається, але ми обрали шлях протистояння і боротьби. Треба зупинити нищення України через розпродаж сільськогосподарської землі, в тому числі іноземцям. Цього допустити не можна! Тільки розвиток сімейного фермерства й одноосібних селянських господарств. Це та стратегія, якою рухаються всі країни світу. Так ми отримаємо робочі місця, «живі» села, органічно чисту продукцію та справедливі ціни на продукти харчування», – запевнила Юлія Тимошенко.