Алла Шлапак: Ми повинні забезпечити продовження навчального процесу в освітніх закладах столиці

На Пленарному засіданні сесії Київради депутати ухвалили проєкт рішення «Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника закладу загальної середньої освіти, що належить до комунальної власності територіальної громади міста Києва». Про це повідомила депутатка Київради від «Батьківщини» Алла Шлапак, передає пресслужба столичного партійного осередку.

За її словами, проєкт має важливе значення для освітянської спільноти. Адже від його прийняття залежало продовження навчального процесу в освітніх закладах столиці. Відтак, його розгляд потребував максимальної зосередженості від депутатів.

«Я запропонувала перелік правок до Положення про проведення конкурсу, 90% з яких підтримала спеціальна робоча група. Однак, правки мали виключно юридичний характер, а не політичний. Адже, на моє переконання, вплив політики на освітній процес є неприпустимим», – зазначила Алла Шлапак.

За ініціативи депутатки впровадили апеляційну процедуру, яка дозволяє учасникам конкурсних випробувань оскаржити рішення конкурсної комісії, подавши заяву до профільної комісії Київради.

Крім цього Алла Шлапак запропонувала правку про залучення до комісії з відбору керівників закладів освіти експертів у сфері освіти, обраних на підставі відкритого публічного рейтингового електронного голосування, а також представників депутатських фракцій.

«Контроль з боку депутатського корпусу над таким важливим питанням як розвиток освіти у столиці має бути посилений», – підкреслює депутатка.

Додамо, що у всьому проєкті рішення за пропозицією депутатки, було замінено слова «Постійна комісія Київської міської ради з питань освіти, науки, сім’ї, молоді та спорту». Адже назва конкретної комісії надалі може бути змінена, що ускладнюватиме механізм прийняття рішень.

«Дякую моїм колегам за проведену роботу над цим важливим рішенням! Чекаємо на реалізацію прийнятого Положення та подальше проведення конкурсних комісій», – резюмувала Алла Шлапак.