Алла Шлапак: Програма проти насильства повинна бути не формальною, а дієвою

Проблема домашнього насилля –  надзвичайно серйозний виклик для нашого суспільства. За даними Національної соціальної служби, за 9 місяців 2021 року було зафіксовано 205 608 звернень з приводу домашнього насильства. Однак, насправді їх більше, адже майже половина жертв не звертаються до правоохоронних органів. 

Про це заявила депутат Київради від «Батьківщини» Алла Шлапак, яка днями взяла участь у відкритті інсталяції «Відчинимо правду про насильство». Про це повідомляє пресслужба партійного осередку. 

Дана акція започаткована за ініціативи Міжфракційного об’єднання депутатів Київської міської ради МФО «Київ- за рівні можливості» та Громадський Альянс «Політична дія жінок» та спрямована на підтримку боротьби з домашнім насильством.

«На жаль, правда про домашнє насильство знаходиться за зачиненими дверима, тож під час презентації інсталяції її учасники мають змогу «відчинити» символічні двері, щоб зробити насильство видимим з метою системної боротьби з ним», – сказала Алла Шлапак.

За її словами програма проти насильства повинна бути ефективною, аби забезпечити безпеку людей. 

«Міська цільова програма щодо запобігання та протидії домашньому насильству на 2022-2024 роки повинна бути не формальною, а дієвою. Саме тому, всі органи як місцевого самоуправління, так і центральної влади повинні докладати максимум зусиль для створення ефективних інструментів боротьби з цим жахливим явищем», – підкреслила вона.

Довідково: в Києві працює притулок для жінок, які потерпають від насильства. Щоб гарантувати безпеку, адреса притулку є конфіденційною. Потрапити до притулку постраждала особа може викликавши поліцію або звернувшись до Київського міського Центру гендерної рівності, запобігання та протидію насильству (вул. Ю. Іллєнка, 20). 

Телефон довіри: 1500 зі стаціонарного або (044) 2721500 із мобільного