Алла Шлапак: У Києві створять Координаційну раду з питань внутрішньо переміщених осіб

При Київській міській раді створять консультаційно-дорадчий орган з метою забезпечення та захисту прав внутрішньо переміщених осіб і сприяння їх інтеграції на території міста.

Таке рішення було прийнято сьогодні, 16 грудня, на пленарному засіданні ІІ сесії Київської міської ради ІХ скликання. 

За словами депутатки Київської міської ради від «Батьківщини», першої заступниці голови постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку Алли Шлапак, необхідно створити механізм вирішення питань, пов’язаних з  адаптацією та інтеграцією категорії внутрішньо переміщених осіб на території Києва.

«Внутрішньо переміщені особи є організованою та економічно активною категорією. Однак протягом тривалого часу їх проживання у Києві неврегульованими залишаються певні питання, які потребують системного, комплексного вирішення. Таким може стати створення консультаційно-дорадчого органу – Координаційної ради. До кола її завдань входить моніторинг та аналіз актуальної ситуації внутрішньо переміщених осіб, розробка проєктів міських програм та нормативно-правових актів з метою захисту їх прав, співпраця з благодійними та громадськими організаціями щодо забезпечення і захисту прав внутрішньо переміщених осіб, а також залучення фінансування на виконання програм та заходів, що містять компонент допомоги внутрішньо переміщеним особам. Крім того, Координаційна рада стане дієвим інструментом в налагодженні двосторонньої взаємодії між місцевою владою та громадою внутрішньо переміщених осіб», – зазначила Алла Шлапак.

Політикиня додала, що захист прав та свобод переселенців, аналіз впливу прийнятих урядовцями на них рішень та можливість впливати на процес їх прийняття – є важливим завданням депутатського корпусу.