Алла Шлапак: В Києві має бути створений єдиний центр протидії пандеміям

Цифри, які отримує влада стосовно захворюваності на COVID-19 в Києві постійно зростають. Всі знають про те, що Київ перейшов у помаранчеву зону. Сьогодні відбулося засідання бюджетної комісії КМР, і за підтримки депутатського корпусу з місцевого бюджету виділено 28,5 млн грн і 12,5 млн грн. Ці кошти, це фактично 40 млн грн, будуть направлені на відкриття додаткових 4 лабораторій по скринінгу ПЛР тестів. Також це дасть можливість з місцевого бюджету в найближчий час закупити 60 тисяч тестів для того, щоб здійснювати відповідне тестування тим, хто цього потребує.

Про це заявила кандидат в депутат Київради Алла Шлапак під час брифінгу у Відкритому штабі «Батьківщини», передає пресслужба.

«Незважаючи на таке рішення депутатського корпусу, є очевидним, що центральна влада провалила боротьбу з пандемією. Наш лідер Юлія Тимошенко заявляє вже не перший день, і ми підтримуємо цю ініціативу щодо термінового вирішення цієї ситуації, простих кроків. По-перше, відкриття гарячої лінії. В тому числі, гарячі лінії мають бути відкриті на місцевому рівні. Зокрема, в Києві це надзвичайно актуально, так як в Києві працюють не лише комунальні медичні заклади, а й медичні заклади державної форми власності. 70% всього медичного сектору знаходиться в столиці», – підкреслила вона.

За її словами, одним із завдань столиці є створення єдиного медичного простору, але без відповідного рішення уряду це неможливо.

«Гаряча лінія дійсно дала б можливість забезпечити умови для того, щоб всі медичні заклади, незалежно від форми власності надавали якісну медичну допомогу, – сказала Шлапак.

Вона додала, що створення штабу боротьби з коронавірусом на чолі з Президентом України – це дійсно мегаактуально, бо мова йде про ефективний розподіл фонду по боротьбі з пандемією.

«Ми фіксуємо в Києві масове збільшення звільнення медичних працівників. Вирішити це питання неможливо простими закликами або інформаційною підтримкою. Це можливо зробити лише заплативши достатньо коштів медикам за їхню роботу. Всі регіони, в тому числі Київ, чекають відповідного рішення Кабміну», – підкреслила політик.

Вона наголосила на тому, що робота мобільних бригад – це виклик і завдання.

«Юлія Тимошенко і наша команда наполягаємо на тому, щоб для мобільних бригад були задіяні всі ресурси всіх форм власності», – констатувала Шлапак.