Ганна Свириденко: Громадам потрібні реальні повноваження

Сьогодні стосунки органів влади і місцевих громад носять, швидше, характер загравання, ніж дієвої співпраці. Бо там, де з’являється потужне бізнесове лобі, права та інтереси киян відходять на другий план. І лише у випадках, коли їм вдається організувати потужний опір цим зазіханням, здійснити розголос проблеми, привернути увагу до цієї «гарячої точки», з’являються певні шанси на успіх.

Але усі ці загравання можуть перерости у гру з вогнем, якщо не дати громадам реальних повноважень, можливості створення представницьких органів самоврядування на місцях та дієвих інструментів агрегації та артикуляції своїх вимог до влади.

Від того, як буде вирішено питання створення дієвої системи місцевого самоврядування та яка реальна роль буде відведена у ній громаді і буде залежати не лише розвиток кожного конкретного села, району чи міста, а й розвиток усієї держави, як сукупності громадян, які і утворюють ці живі та динамічні спільноти.

27 квітня 2017 року, у стінах Київської обласної ради, за участю депутата Київради Ганни Свириденко, відбулася конференція «Розвиток територіальних громад як шлях до розбудови України: історія та перспективи».