Фракція «Батьківщина» у Київраді висловила ініціативу виділити з бюджету Києва 180 млн. грн. Науково-практичного медичного центру дитячої кардіології та кардіохірургії на придбання обладнання, яке допоможе рятувати у перші години життя немовлят з вадами серця.
Ініціаторами відповідного питання та авторами проекту рішення «Про внесення змін до рішення Київради від 22 грудня 2016 року № 781/1785 «Про затвердження міської цільової програми «Здоров’я киян» на 2017-2019 роки», є голова фракції «Батьківщина» у Київраді Володимир Бондаренко та депутат фракції «Батьківщина» у Київраді Олена Антонова.
На сьогодні, у Центрі серця вийшла з ладу діагностична рентгенівська система для кардіоангіографії: Axiom Artis ВС та Axiom Artis Zee biplane. Через це основні діагностичні ланки Центру, а саме: відділення рентгенангіографії та ендоваскулярної хірургії і відділення променевої діагностики, не в змозі повноцінно проводити діагностичні дослідження та надавати невідкладну кардіохірургічну допомогу немовлятам перших годин життя та дітям. Крім того, вийшов з ладу та в процесі списання з обліку комп’ютерний томограф Siemens, який виготовлений в 2003 році.
«Використання вказаних вище систем дало змогу врятувати життя та надати допомогу 2 500 киянам (із більш ніж 11 тисяч пацієнтів) та провести високоінформативні обстеження 9 300 киянам (із більш ніж 26 тисяч пацієнтів). Системи дозволяли проводити процедури і операції, яким немає альтернативи в кардіохірургії. Через зламану техніку на сьогодні виникла загроза того, що Центр не зможе надавати допомогу дітям, і як наслідок – можливе різке збільшення смертності серед малюків», – повідомив В. Бондаренко.
Виробництво рентгенівської системи для кардіоангіографії Axiom Artis ВС припинено в 2006 році. Завод-виробник, відповідно до загальноприйнятих правил, вважає, що експлуатація системи більше ніж 10 років з моменту припинення її виробництва – не ефективна. Тому, з 2016 року підприємства із сервісного супроводу припинили постачання запасних частин для ремонту, чим унеможливили роботу на даній системі. Тих коштів, які виділяє держава зі свого бюджету, не вистачає на закупівлю нового обладнання. Тому Центр серця просить гроші у всіх.
«Левову частку прооперованих в Центрі серця дітей складають маленькі кияни та мешканці столиці. Тому логічно було би Києву вкласти гроші у своє майбутнє – здоров’я дітей. Враховуючи те, що вроджена вада серця плода за останні три роки діагностується у близько 50% обстежених вагітних, купувати обладнання потрібно вже зараз. Почуйте, кожне друге обстеження серця плода виявлено патологію серцево-судинної системи! З них більш третини критичні, що вимагають особливого перинатального алгоритму щодо народження і транспортування дитини у перші години життя до кардіохірургічного Центру. Це питання не терпить відкладення, бо йдеться про життя наших дітей! Маю надію Київрада це усвідомлює і зробить все можливе, щоб виділити необхідні кошти з міського бюджету», – висловила надію Олена Антонова.
Довідково.
Державна установа «Науково-практичний Центр дитячої кардіології МОЗ України» за результатами лікування найскладніших вроджених вад серця вийшов на рівень провідних клінік Європи та США і давно отримав міжнародне визнання, а за окремими новітніми методами є лідером у світі. На сьогодні в Центрі виконується діагностика, медикаментозне лікування та хірургічна корекція найскладніших вроджених вад серця незалежно від віку пацієнта, близько 70% усієї допомоги дітям України та Києва з вродженими вадами серця надається лікарями Центру. Створена єдина в Україні кафедра дитячої кардіології та кардіохірургії.
За період, з 2014 року і до тепер, в Центрі проконсультовано 27 248 пацієнтів з міста Києва. Виконано кардіохірургічні операції – 716 пацієнтам, з яких 346 – це діти. Проведено електрофізіологічні процедури – 554 пацієнтам. Виконано ангіопроцедур – 1 405 пацієнтам з міста Києва.