«Батьківщина» в Київраді ініціюватиме зменшення орендної ставки для ГБК

До фракції «Батьківщина» у Київраді звернулося правління гаражного кооперативу ГБК «Схід» з проханням надати інформацію про дії фракції стосовно зменшення орендної плати до 0,1%.

Не всі фракції Київради підтримують ініціативу «Батьківщини» щодо зменшення орендної ставки для ГБК.
Більше того, під час обговорення цього питання, багато хто з депутатів інших фракцій скептично висловлювався щодо існування гаражно-будівельних кооперативів в принципі.

На їхню думку, гаражні кооперативи є пережитком радянських часів і даремним використанням корисної площі міста. Інші переконані, що орендна ставка у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки це і так мала сума, яку може заплатити кооператив.

І хоча фракція «Батьківщина» має іншу позицію, але для реалізації цього питання потрібно більше голосів депутатів, ніж 17. Якщо ж гаражні кооперативи включаться в боротьбу, звернуться до інших фракцій з доводами, що не мають можливості сплачувати оренду землі у розмірі 1% від нормативної грошової оцінки, тоді є шанс, щоб їх почують і будуть підтримувати.

Нагадаємо, на чисельні звернення користувачів автогаражів, депутатська фракція «Батьківщина» у Київраді 2017 року розробила проект рішення «Про внесення змін у додаток 10 до рішення Київради від 12 грудня 2016 року №554/1558 «Про бюджет міста Києва на 2017 рік». Проект було підтримано Київрадою 26 вересня 2017 року.

Завдяки цьому рішенню Київради орендна ставка для ГБК була понижена у 30 разів.

До прийняття вищезазначеного рішення річна сума платежу за оренду земельної ділянки для ГБК становила 3% від нормативної грошової оцінки. Після прийняття цього рішення ставка нараховувалася в розмірі 0,1% від нормативної грошової оцінки.

21 грудня 2017 року на пленарному засіданні Київради при розгляді проекту Бюджету Києва на 2018 рік за поданням Департаменту фінансів КМДА та за підтримки бюджетної комісії Київради орендну ставку для ГБК було встановлено на рівні 1% від нормативної грошової оцінки.