«Батьківщина Молода» виступає проти створення «кишенькової» Молодіжної ради Києва

«Батьківщина Молода» виступила проти створення «кишенькової» Молодіжної ради Києва, як відокремленого підрозділу Національної молодіжної ради України – окремої громадської спілки.

Про це сьогодні під час прес-сніданку з «Батьківщиною» заявив голова Київської міської організації «Батьківщини Молодої» Олексій Захарченко.

За його словами, замість того щоб, створити класичну громадську раду із представників різних громадських організацій (відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України № 996 від 03.11.10 «Про забезпечення участі громадськості у формуванні та реалізації державної політики»), керівництво Київської міської ради намагається насильно загнати всі молодіжні громадські організації Києва, які бажають брати участь в суспільному житті столиці та долучитися до Київської молодіжної ради, в одну громадську організацію.

«По-перше, це є грубим порушенням Закону України «Про громадські об’єднання», стаття 3 якого говорить, що громадські об’єднання утворюються і діють на принципах добровільності. По-друге, є низка організацій, які не бажають або не можуть стати членами Національної молодіжної ради України, що порушує їх право на участь в громадському житті столиці. По-третє, до спілки не входить найбільша й найпотужніша громадська організація ПЛАСТ, а частина авторитетних членів спілки активно обговорюють питання виходу з НМРУ», – підкреслив Олексій Захарченко.

Також від імені та на прохання молодіжного руху столиці, він звернувся до керівництва Київської міської ради та особисто до Володимира Прокопіва з наступними вимогами:

  •  Відреагувати на звернення ГО «Батьківщина Молода» до В. Прокопіва вх.№ 08/6509 від 10.04.2017 р.;
  •  Призупинити та анулювати прийом заявок організацій до Київської молодіжної ради – відокремленого підрозділу Національної молодіжної ради України;
  •  Провести консультації з широким колом молодіжних громадських організацій Києва;
  •  Створити ініціативну групу;
  •  Спільно розробити положення про «Київську молодіжну раду».

«Лише після виконання цих вимог можливе створення якісної демократичної Молодіжної ради Києва на рівних прозорих засадах», – резюмував лідер столичної «Батьківщини Молодої».