Богдана Тимощук: У Києві необхідно створити соціальну карту міста для покращення життя

У Києві необхідно створити соціальну карту міста для покращення життя сімей, які потребують соціальної допомоги.

Таку думку висловила депутатка Київської міської ради, заступниця голови Постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Богдана Тимощук в інтерв‘ю порталу «Вечірній Київ», передає пресслужба столичного партійного осередку.

За словами депутатки, наразі необхідно зрозуміти потреби районів Києва, аби закласти фінансування соціальних послуг у програми «Турбота. Назустріч киянам» та «Соціальне партнерство».

«Послуга повинна бути максимально наближеною до людей – це наштовхує на думку щодо створення «Соціальної карти Києва» за прикладом «Освітньої карти Києва». Необхідно створити єдиний міський інтернет-ресурс на якому будуть відмічені всі соціальні служби Києва, відображатимуться послуги, які вони надають та необхідні контактні дані. До того ж через нинішні умови, спровоковані пандемією, необхідно переглянути та розширити перелік категорій населення, які потребують соціальної допомоги. Також потрібно актуалізувати питання соціально-трудової реабілітації та стандартизації всіх соціальних послуг з реабілітації дорослих та дітей з інвалідністю у Києві», – наголосила Богдана Тимощук.

Депутатка зазначила, що нещодавно відбувся круглий стіл на тему «Супровід під час інклюзивного навчання у Києві», де були присутні працівники Міністерства соціальної політики, Департаменту освіти та науки КМДА, депутати Київської міської ради, представники інших урядових та громадських організацій.

«Серед ключових тем було виділено питання підготовки соціальних працівників для надання послуг супроводу в інклюзивному навчанні на базі Територіальних центрів соціального обслуговування населення. Тому вже з 1 липня 2021 року ці працівники розпочнуть навчання у Київському міському центрі соціальних служб за програмою підготовки розробленою НПУ ім. Драгоманова. Також ми домовилися про співпрацю з Міністерством соціальної політики, представниками Вінницької та Дніпропетровської областей та громадськими організаціями щодо вдосконалення програми підготовки асистента дитини під час інклюзивного навчання», – додала Богдана Тимощук.