Денис Москаль: Столичний «Став Кулик» оголосили ландшафтним заказником місцевого значення

«Став Кулик» у Подільському районі Києва оголосили ландшафтним заказником місцевого значення. Ботанічне та зоологічне різноманіття даного природного комплексу площею 1,5 га буде збережено.

Про це заявив очільник фракції «Батьківщина» в Київраді, депутат, голова постійної комісії з питань екологічної політики Денис Москаль. Дане рішення підтримали 88 депутатів на пленарному засіданні сесії Київради.

Політик наголосив, що водна рослинність ставу характеризується великим різноманіттям: ряски малої та трироздільної, а також жабурника звичайного. Із занурених рослин присутні елодея канадська, кушир занурений та різак алоєвидний.

«На заболочених ділянках ставу зростають гірчак почечуйний, вербозілля звичайне, лепеха та півники болотяні. Звичайними видами є пижма, холодок лікарський, гвоздика Борбаша, заяча капуста. На території об’єкту також є зарості верби гостролистої та аморфи чагарникової», – сказав депутат.

Він додав, що на території заказника знаходяться чотири види земноводних, а саме: ропуха сіра, гостроморда жаба, деревна жаба, кумка червоночерева.

«З плазунів мешкають вуж звичайний та прудка ящірка, які охороняються Бернською конвенцією, а також болотяна черепаха, яка внесена до переліку видів, які під охороною на території міста Києва. Також на території ландшафтного заказника мешкають карась та окунь», – підкреслив Денис Москаль.

Ставок Кулик - Київ