Денис Москаль: У розвинутих країнах парки та сквери є такою ж важливою інфраструктурою міста, як дороги або мости

В умовах адаптації міста до змін клімату, збереження існуючих та облаштування нових зелених зон має бути пріоритетом для столиці, і для цього потрібно знаходити кошти.
Про це заявив голова фракції Батьківщина в Київраді, очільник Постійної комісії з питань екологічної політики у ході засідання, передає пресслужба столичного партійного осередку. Члени даної комісії одноголосно підтримали ініціативу щодо створення екопарку на Совських ставках. Раніше цю ініціативу підтримала робоча група.
«У розвинутих країнах парки та сквери є такою ж важливою інфраструктурою міста, як дороги або мости. На їх збереження та відновлення витрачаються чималі кошти. У Києві неподалік від центру під ризиком знищення цінна екосистема нижнього каскаду Совських ставків. Це місце має екологічну цінність та історичне значення. Завдяки тому, що русло річки Совка відкрите, має у своєму басейні ставки та ділянки плеса, тут можуть оселятися різні види тварин», – наголосив Денис Москаль.
Члени комісії зазначили, що Совські ставки – це очищення повітря та відвід надлишків вологи під час літніх злив. Нижній каскад Совських ставків також охолоджує повітря у літню спеку, яка стає все більш нестерпною через кліматичні зміни. Сьогодні важливо зберегти це місце та утворити там парк посеред мегаполісу.
Крім цього, члени комісії розглянули місцеву ініціативу про відновлення нижнього каскаду Совських ставків, шляхом створення рекреаційно-паркової зони, з розвинутою соціальною інфраструктурою в поєднанні з громадською зоною для проживання людей в межах вул. Брожка, просп. Лобановського у Голосіївському районі м. Києва. Цю ініціативу підтримали лише в частині відновлення нижнього каскаду Совських ставків.