Депутат Київради прокоментував ситуацію з «євробляхами»

Депутат Київради від «Батьківщини» Денис Москаль прокоментував ситуацію з «євробляхами»

Масове ввезення авто на іноземних номерах – серйозна проблема для України, яка потребує негайного вирішення:

По-перше, більшість фактичних власників таких машин не мають страховки, – сказав він, – По-друге, усі ці автомобілі формально зареєстровані на іноземців або ж іноземні компанії (зазвичай фіктивні).

Відповідно, коли таке авто потрапляє в серйозну ДТП, водієві простіше кинути його й зникнути, аніж вирішувати проблеми із законом.

При цьому правоохоронцям надзвичайно складно довести, що за кермом була ось ця конкретна людина і що це саме її машина. Адже зареєстрований транспортний засіб на умовного поляка чи білоруса. І знайти його фактично нереально, – зауважив депутат.

Подешевшати, за його словами, іномарки повинні в результаті зниження акцизу. Зокрема, внесений на розгляд законопроект № 8487 передбачає зміну формули його розрахунку для імпортних авто.

Так, базові ставки акцизного податку для авто з бензиновим двигуном будуть у межах €50, із дизельним — €75. Обчислюватимуть їх так: базова ставка множиться на об’єм двигуна (який ділиться на 1000) і на кількість повних календарних років машині. Також потрібно сплатити ПДВ (20% вартості авто), ввізне мито (5–10% вартості) та пенсійний збір (3–5%). Разом близько 30% вартості, – додав він.

Є й інші пропозиції щодо вирішення цього питання. Сподіваюся, народні депутати відкинуть особисті інтереси та ухвалять рішення, яке відповідатиме передусім інтересам держави, – підсумував депутат.