Ганна Свириденко: Постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала місцеву ініціативу про проведення капітальних ремонтів у будинках

Завдяки столичній «Батьківщині» буде створено єдиний Порядок проведення капітальних ремонтів в будинках за бюджетні кошти. 22 січня постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку підтримала ініціативу «Батьківщини», доручивши профільним департаментам розробити єдиний Порядок проведення капітальних ремонтів в будинках за бюджетні кошти.

У Києві не існує єдиного документу, який регламентував би порядок проведення капітальних ремонтів в житлових будинках. Про це під час етеру на Громадському радіо розповіла секретар фракції “Батьківщини” в Київраді, депутат Ганна Свириденко, передає пресслужба партійного осередку.

За її словами, механізм Київради завжди працював наступним чином: депутати Київради, голосували в грудні за бюджет на наступний рік, а потім районні адміністрації, приблизно в середині січня, ухвалювали перелік будинків, де буде проводитись ремонт мереж, даху, заміна вікон і тд. Аналогічна система діє із закладами освіти: садочками та школами. 

“Декілька років тому ми на сесії Київради прийняли програму співфінансування, яка стосується капітальних ремонтів. Там мова йде про те, що люди можуть об’єднатися, вони можуть прийняти участь у цій програмі, і в переважній більшості з бюджету виділяються кошти на ремонти. Тобто це паралельні процеси, де додатково можна отримати ремонт у своєму будинку. У програмі співфінансування можуть приймати участь будь-які будинки: кооперативи, ОСББ, а також будинки, які обслуговуються керуючими компаніями. В Києві є окрема програма “70 на 30” по енергозбереженню, там можуть приймати участь тільки ОСББ та кооперативи. У програмах співфінансування по капітальних ремонтах можуть приймати участь як звичайні будинки, так і кооперативи”, – зазначила депутат.

Вона висловила переконання, що за будь-якою підтримкою кияни мають звертатися до міста, і місто має підтримувати запити на проведення ремонтів.

“Як депутат, який вже вдруге обраний від округу, я знаю, що стан житлового фонду вкрай важкий. У нас, окрім декількох нових мікрорайонів, кожен будинок потребує ремонту даху, покрівлі, під’їзду або мережі. Часто люди не можуть об’єднатися та подати певні документи, щоб взяти участь у програмі співфінансування. В таких будинках, я вважаю, місто має продовжити робити ремонт 100% за бюджетні кошти, як ми робили минулі роки”, – сказала Ганна Свириденко. 

Політикиня наголосила, що підписи на підтримку ініціативи вони з командою збирали ще восени минулого року. 

“Я була членом ініціативної групи. До речі, місцева ініціатива – це дуже важливий інструмент, де кияни можуть фактично виступити суб’єктами законодавчої ініціативи. Тобто, збирається ініціативна група, далі треба зібрати підписи, і Київрада зобов’язана розглянути будь-яке питання на комісії, або ж на пленарному засіданні. Ми зібрали підписи під 2 ініціативи: 1) по підтримці кооперативів та ОСББ; 2) за створення єдиного порядку щодо проведення капітальних ремонтів у багатоквартирних житлових будинках за рахунок коштів бюджету міста Києва”, – розповіла вона.

Ганна Свириденко наголосила, що кияни не розуміли принцип розподілу коштів на ремонти будинків.

“Люди не розуміли, за яким алгоритмом чиновники обирають будинок для ремонту. У Києві є такі випадки, коли одному будинку зробили все, а інший стоїть, як сирота. І люди роками звертаються з проханням замінити вікна, відремонтувати мережі, а їх не чують. І коли вони до мене звернулися, ми почали аналізувати, і як виявилося, в місті немає єдиного документу для всіх районів та для всіх департаментів, яким би керувалися чиновники. За яким саме алгоритмом обирається той будинок, який потребує ремонту? Що має бути відремонтовано? Для кожного будинку має бути проведено технічний аудит, де буде складений акт обстеження технічного стану: де треба ремонтувати дах чи замінювати вікна. І ми ініціювали розробку єдиного документу для міста, щоб ним керувалися всі. Ми збирали ці підписи на Оболоні, але я впевнена, що по всім районам кияни нас підтримують, бо у нас проблеми спільні. І бюджетна комісія сьогодні дала доручення профільним департаментам розробити єдиний порядок щодо проведення капітальних ремонтів у багатоквартирних житлових будинках за рахунок коштів бюджету міста Києва”, – додала вона.