Неприпустимо ухвалювати рішення про будівництво сховища відпрацьованого ядерного палива, не порадившись з киянами – заява “Батьківщини” в Київраді

 

Фракція «Батьківщина» в Київраді висловлює обурення, що 07.06.2017 р. Кабінет міністрів України секретно від громадськості затвердив проект будівництва централізованого сховища відпрацьованого ядерного палива за 100 кілометрів від Києва.

Таке утаємничене від людей рішення Уряду викликає підозру.
За радянських часів, коли також з людьми не радилися, влада могла собі дозволити виготовляли культуру ослабленої чуми на заводі «Укрхімбіопрепарат» у Святошинському районі Києва. Це мікробіологічна зброя.

Може Уряд готує «могильник» для киян?!

На мапі м.Києва і так достатньо екологічно небезпечних точок.

Ми маємо Київську ГЕС, завод «Радикал» з тонами відходів ртуті, Бортницьку станцію аерації, яка потребує негайної реконструкції, закритий завод «Захід» із залишками берилію в Академмістечку, ядерний «могильник» Києва – радіоактивна лабораторія інституту ядерних досліджень НАН України по пр.Науки, 47. Велика кількість хлору на водозаборах – ще одна серйозна проблема в Києві.

Необхідність захоронення, звісно, є. Ми не відкидаємо варіант розташування сховища, ухваленого урядом. Але попередньо потрібно обговорити це питання з експертами, ученими. І потім Уряд повинен через засоби масової інформації поінформувати людей про безпечність обраного місця для сховища відпрацьованого ядерного палива.
Обов’язково потрібно зауважити, чи не буде витоків у підземні ґрунтові води, чи не спричинить небезпеку для життя і здоров’я киян.

Неприпустимо підпільно приймати важливі рішення, які можуть вплинути на здоров’я та життя людей!

Адже і сама Чорнобильська АЕС була побудована як унікальне явище, яке потім півсвіту заразило. Влада хочете продовжити цю саму історію?

Фракція “ВО “Батьківщина” в Київраді