Кияни разом із «батьківщинівцями» вийшли на протест і домоглися відміни абонплати за газ

10 квітня «батьківщинівці» Києва, члени профспілок та інших політичних сил з 9 години ранку перекрили вулицю перед будівлею Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП), з вимогою скасувати абонплату за газ, введену цією комісією з 1 квітня.

Учасники мітингу скандували «Вовка геть!», вимагаючи відставки голови НКРЕКП Дмитра Вовка.

За словами голови Постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Володимира Бондаренка, представники газопостачальних компаній спершу затягували процес встановлення лічильників, а потім почали ставити лічильники значно більшої потужності, ніж потрібно, які дають можливість пропустити 4000 кубів газу за місяць.

«Для чого це робилося? А потім з’ясувалося, що Вовк на НКРЕКП вніс пропозицію про абонплату за газ. Таким чином кожна людина, в якої стоїть цей лічильник, повинна платити не за кількість спожитого газу, а за обсяг, який може пропустити лічильник! Таким чином плата зростала в декілька разів!» — обурився Володимир Бондаренко.

Депутат Київради від «Батьківщини» Юрій Дідовець, вважає, що влада злякалася й прийняла рішення про призупинення введення абонплати за газ.

«Але нас не влаштовує дана ситуація. Ми вимагаємо виключно скасування цього ганебного й незаконного рішення. Друге: ми вимагаємо звільнення пана Вовка з посади керівника національної комісії (НКРЕКП), оскільки під його керівництвом її не можна назвати національною комісією, скоріше це якась кишенькова чи олігархічна комісія!» — сказав під час виступу Юрій Дідовець.

Через 2 години від початку мітингу стало відомо, що Національна комісія держрегулювання енергетики і комунальних послуг скасувала своє рішення про введення абонплати за газ.