Київрада підтримала проект рішення «Батьківщини» про кібербезпеку

Київрада підтримала ініціативу «Батьківщини» і заборонила купувати та використовувати програмне забезпечення держави-агресора. А також зобов’язала почати користуватися українським програмним забезпеченням.

Як повідомляє прес-служба Київської міської «Батьківщини»,  ініціатором проекту рішення «Про вжиття заходів з кібербезпеки» став голова фракції «ВО «Батьківщина» у Київраді Володимир Бондаренко.

 За відповідний проект рішення віддали свої голоси 90 депутатів.

«Питання незалежності наших систем, які пов’язані з ІТ-технологіями, є питанням номер один. Це питання стосується багатьох сфер. Все частіше об’єктами кіберзлочинів та кібератак стають урядові та приватні веб-сайти, інформресурси фінансових установ, підприємств транспорту та енергозабезпечення, державних органів України. Поширюються випадки незаконного використання, знищення  та поширення персональних даних, незаконних фінансових операцій, крадіжок та шахрайства у мережі Інтернет тощо. Ми маємо боротися із цими злочинами», – заявив В. Бондаренко.

За його словами, прийняте рішення Київради передбачає припинити протягом 2017 року використовувати та заборонити закуповувати програмне забезпечення та телекомунікаційне обладнання розроблене/виготовлене державою-агресором. Це саме стосується продукції, яка була виготовлена державами та особами щодо яких діють санкції, прийняті на національному або міжнародному рівні внаслідок агресії щодо України. Також рішенням пропонується протягом 2017 року почати використовувати українське програмне забезпечення.

Очільник Київської «Батьківщини» повідомив, що відповідні заходи мають бути запроваджені щодо місцевих органів виконавчої влади та місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій комунальної власності Києва.

«Ми повинні жити у своїй країні, своїм розумом, користуватися своїми технологіями, використовувати свої здобутки. Це рішення є початком великої роботи, яка повинна бути зроблена у Києві спеціальним підрозділом КМДА», – підкреслив Володимир Бондаренко.