Те, що сталося сьогодні із системою забезпечення киян гарячою водою, має завуальовані причини з невтішними наслідками.
Що стосується киян.Для киян це різке зниження рівня комфортності проживання – величезна частина міста залишилася без гарячої води і вимушена користуватися електричною енергією для її підігріву.
Електроенергію в Києві, як відомо, виробляє та ж структура Київенерго, яка підпорядкована Ахметову. Тому олігарх втрати не поніс. #Понесли_подвійну_втрату_кияни. Тому що вимушені платити значно більші гроші. Адже підігрів води у великих водонагрівних приладах обходиться дорожче, ніж її підготовка в системі великих ТЕЦ.
Що стосується Києва. Київгаз приструнює Київенерго, яка використовує газ для підігріву води. Таким чином, показує хто в домі господар.
Київгаз, як відомо, тривалий період контролюється представниками Опоблоку, а тому на таке рішення, очевидно, є добра воля “хазяїна”, тому що Київенерго підконтрольне Ахметову, має зрозуміти, що він також має хазяїна і не від нього все залежить.
Ситуація з відключенням гарячої води – це дуже велика небезпека для виходу з ладу цілих мереж електропостачання, які не передбачають використання бойлерів та інших водонагрівних приладів у такій кількості, якими люди повинні користуватися.
Ця історія свідчить ще й про те, що центральна влада хоче зробити залежним мера Києва Віталія Кличка, який прямо звертався до Президента, Уряду з проханням зробити «взаємозалік». Адже борги Києва за спожитий газ приблизно дорівнюють боргам держави перед киянами і могли би бути взаємоскасовані.
Але для влади країни важливо, щоб Віталій Володимирович відчував, що є в домі хазяїн, якого треба буде підтримувати на майбутніх президентських виборах. Так це робиться й з іншими мерами.
В Одесі, де мер росіянин, і керує українським містом під час війни. У Харкові, де тривалий період безрезультатно тягнеться судовий процес над Кернесом і міг би бути давно закінчений. Це також робиться у Дніпрі, де були вчинені певні дії на фінансовому полі та в бізнесі Коломойського. І це робиться в Києві.
До речі, усі ці міста найбільші в Україні та є мільйонниками. Тому будуть впливати на розклад сил на майбутніх виборах президента.
Відключення гарячої води можна було б уникнути. Яким чином? Взаєморозрахунком.
Борги Києва за спожитий газ приблизно дорівнюють боргам держави перед киянами. І могли би бути скасовані.
Серед тих боргів держави перед киянами – невиплачені державою субсидії для киян.
Таким чином, громадяни цього разу практично оплачували все.
І місто могло б дещо зробити. Наприклад, маючи кошти, які перевищують надходження до міської скарбниці за рахунок киян. Нещодавно Київрада розподілила такі 1,5 млрд на інші потреби. Ці кошти можна було б використати на альтернативні види палива, зокрема мазут, вугілля, або частково оплатити борги за газ, щоб уникнути відключення.
Тобто відключають гарячу воду начебто за борги. Але як таких їх немає. Тому що держава повинна компенсувати їх громадянам, які повинні отримати субсидії – вони їх не отримують.
Виникає ще одне питання – як бути киянам у цій ситуації?
Іде тиск на їхні гаманці у різних галузях, зокрема витрати на електроенергію будуть вагоміші, ніж могли б бути витрати в цілому бюджеті міста на забезпечення газом котелень.
Також наноситься удар по цінах на продукти першої необхідності – знята система державного регулювання цих продуктів.
Різко скорочується поле використання субсидій, які раніше компенсували деякі затрати громадян.
Нещодавно ми, «Батьківщина» в м.Києві, вийшли із заявою в Київраді проти підвищення тарифів на проїзд в комунальному транспорті.
Іде зростання транспортних витрат. Тому це теж є випробування від центральної влади, тест на роздратованість киян, і, можливо, їхню реакцію. Вона може бути різною по ступеню різкості.
А в цілому, варто сказати, що створена свого часу за кошти киян величезна мережа Київенерго знаходиться на останньому етапі своєї діяльності під контролем Ахметова.
І будь-які боргові зобов’язання, які виникли у цієї структури, свідчать про те, що вона не згодна проплачувати за спожитий газ іншій структурі – Київгазу. Розраховуюють на те, що закінчиться термін експлуатації системи Київенерго і все це спишеться, як це робилось не раз.
Тому це абсолютно спроектована, спланована дія Уряду, направлена проти киян.
Звернення до В.Гройсмана нічого не дало. Але це прив’язка мера «до ноги», як-то кажуть.
І ця вся гра за рахунок киян іде. Київська міська рада зверталася і до Уряду, і до відповідних газових структур, але реакція нулева.
Яке ставлення Уряду до киян? Та Уряд не бачить такого “дрібного факту” як громадяни, кияни зокрема.