Олександр Бродський: У Київраді зміни до положення щодо надання одноразової фінансової підтримки на проведення ремонту в будинках новоствореним ОСББ

У Київській міській раді внесли зміни до положення щодо надання одноразової фінансової підтримки на проведення ремонтних робіт у багатоквартирних будинках новоствореним об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків. Дане рішення підтримали 75 депутатів.

Про це заявив депутат Київської міської ради від «Батьківщини», голова постійної комісії з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу Олександр Бродський. Повідомляє пресслужба партійного осередку.

За словами політика, метою проєкту рішення є стимулювання співвласників багатоквартирних будинків до створення ОСББ через надання одноразової фінансової підтримки для проведення капітального ремонту загального характеру й ремонту конструктивних елементів багатоквартирного будинку задля забезпечення надійної та безпечної експлуатації житлового фонду міста.

«Необхідно забезпечити ефективне управління майном співвласників багатоквартирних об’єднань, що можливо завдяки створенню ОСББ. Оскільки тенденція будинкових громад організовувати ОСББ є нестійкою, необхідно здійснити заходи, спрямовані на заохочення співвласників до їх створення. Зокрема, одним з них є надання одноразової фінансової підтримки для проведення капітального ремонту на території будинку. Загалом, створення ОСББ дає позитивний вплив на якість житлового фонду та потенційну можливість мешканцями здійснювати ефективне самоуправління», – сказав Олександр Бродський.

Політик наголосив, що кошти підтримки ОСББ розподіляються головним розпорядником коштів відповідно до пріоритетності запровадження заходів з капітального ремонту житлових будинків у такому порядку:

– капітальний ремонт ліфтів;

– капітальний ремонт покрівлі;

– капітальний ремонт внутрішніх інженерних мереж;

– капітальний ремонт під’їздів та сходових клітин, заміна вікон та дверей в місцях загального користування на енергозберігаючі тощо;

– капітальний ремонт вхідної групи.