Олександр Поживанов розповів про скандальне закриття кінотеатру «Київ»

Депутат Київради від «Батьківщини» Олександр Поживанов розповів про ситуацію навколо скандального закриття кінотеатру «Київ».

Про це повідомляє пресслужба Київського міського партійного осередку.

«Улюблений кінотеатр поціновувачів мистецтва не демонстрував кіна вже понад рік. На ньому й досі висять афіші півторарічної давності та заклики небайдужих містян повернути його громаді. А все тому, що минулої весни, після відмови в продовженні договору оренди попередньому орендарю, кінотеатр фактично «розіграли» на аукціоні. Кінематографічну спільноту та киян тоді обурив той факт, що в умовах аукціону зовсім не була врахована специфіка культурного центру. Бо ж кінотеатр «Київ» знаний саме за численні покази фестивального й артгаузного кіна. Однак міські чиновники вирішили, що на блокбастерах з попкорном можна заробити більше, тому фактично єдиним критерієм перемоги в аукціоні стала запропонована ціна оренди. Тоді, з сумою у 2,5 млн гривень (з ПДВ) щомісяця перемогла мережа кінотеатрів «Сінема Сіті», – зазначив депутат. 

Відомо, що восени минулого року нові орендарі замовили обстеження будівлі кінотеатру у громадської організації «Українська академія наук», яка врешті повідомила про аварійний стан будівлі й необхідність капітального ремонту. І це, незважаючи на те, що в умовах конкурсу стан будівлі було визнано як задовільний. На цій підставі  ТОВ «Сінема-Центр» попри позицію депутатів профільної комісії Київради було повністю  звільнено від сплати оренди.

Депутат зауважив, що увесь рік, поки триває ця історія, активна громада вимагає від міської влади діалогу та перегляду конкурсних умов щодо оренди будівлі кінотеатру: на першому місці мають бути проєкти з розвитку культурного та фестивального  центру, а не просто гроші. Олександр Поживанов, як секретар комісії Київради з питань з культури, туризму та інформаційної політики, неодноразово звертався до міської влади з вимогою прислухатися до бажань громади міста. 

«Уже рік пройшов з моменту закриття кінотеатру «Київ». Мер міста В.Кличко апелював до того, що кінотеатр не має зачинятися ні на день. Саме тому не було враховано ні побажань містян, ні рекомендацій комісії Київради з питань культури… аби швидше знайти нового орендаря. Я особисто та група депутатів реєстрували проєкти рішень щодо продовження договору оренди Культурному центру. Однак вони зумисне гальмувались. Наразі все зависло в повітрі: кіна немає, грошей за оренду немає, будівля руйнується, а влада робить вигляд, що й самої проблеми немає. Водночас кияни весь цей рік вимагають лишити найбільший в Україні культурний центр, а не робити чергову кіношку з комерційним кіно», – розповів Олександр Поживанов.