Олексій Кучеренко: Авторитарний режим в Білорусі був і є повністю економічно зрощеним з Кремлем

В ці дні стає зрозумілим, що авторитарний режим в Білорусі був і є повністю економічно зрощеним з Кремлем. Про це заявив кандидат на посаду міського голови Києва Олексій Кучеренко, передає пресслужба столичного партосередку «Батьківщина».

«Білорусь постачаючи третину нафтопродуктів в Україну сплачує мільйони доларів в бюджет агресора в якості експортних мит. Подібна історія і з електроенергією, яка ресурсно й політично є російською. Наш енергоринок був поставлений на коліна саме імпортом з Росії та Білорусі в період коли профіцит внутрішніх виробників був максимальним восени 2019 року. З того моменту мільярдні прибутки усі держкомпанії змінили на десятки міл’ярдів збитків», – зазначив політик.

Олексій Кучеренко переконаний, що через Білорусь Росія намагається повернутися в Україну.

«Нагадаю, що в липні коли було зрозуміло, що Лукашенко перетворився на маргінального диктатора і прийдешні вибори нічим добрим не закінчаться, відбулися перемовини Геруса про відкриття експорту електроенергії в Білорусь. Схема передбачала створення прецеденту, коли незначні збиткові поставки Енергоатому йшли туди в обмін на відкриття українського ринку для демпінгової білоруської/російської електроенергії сюди. Перемовини з урядом Лукашенко, а конкретно з Міненерго Білорусі, яке кишить резидентурою ФСБ Росії, провів самоуповноважений депутат ВР пан Андрій Герус. За це він був розкритикований МЗС, бо не мав жодного права на ці дії. Правова та політична оцінка «переговорам» сподіваюсь буде надана найближчим часом», – додав він.