Олексій Кучеренко: Друга половина жовтня, нічні заморозки, а опалення у квартирах немає

Сьогодні немає централізованого інформаційного центру, який би сказав, що відбувається. Рішення про старт опалювального сезону повинні приймати органи місцевого самоврядування. І на них технічно «перевели стрілки», щоб зробити їх винними.

Про це на персональному сайті заявив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко, передає пресслужба столичного партійного осередку.

«Я себе ставлю на місце будь-якого мера: потрібно знайти гроші, щоб запустити опалення, почати платити «Нафтогазу», зробити передоплату відповідну, отримати банківські гарантії… розуміючи, що з населення я отримаю гроші тільки в грудні! Мери зараз на повному «шпагаті», у них немає грошей в місцевих бюджетах. Вони економлять, а тому будуть всіма правдами і неправдами відтерміновувати цей момент», – зазначив він.

Політик переконаний, основна причина даної ситуації полягає у  монопольному становищі НАК «Нафтогаз України і шаленої ціни на газ, яка не відповідає критеріям платоспроможності.

«Запитайте у будь-кого, хто не має центрального опалення, а споживає «опалювальний» газ у себе вдома. Переважна більшість населення – небагате й не включило газ. Люди прекрасно розуміють, скільки будуть платити за рахунками», – зауважив Олексій Кучеренко.

Він розповів, що днями в новому київському будинку сталася аварія у внутрішній мережі, і у мешканців згоріли дроти й щитова. Людям виставили рахунок на 18 тис. грн.

«У них будинок на 36 квартир, по 500 грн на кожну квартиру. А чому трапилася сама аварія? Тому що народ включив електрику і почав нею опалюватися! Високими цінами «загнали» і мерів, і людей. І вони будуть робити все, щоб відтягнути цей момент», – сказав він.