Олексій Кучеренко: Наближені до керівництва НКРЕКП трейдери і далі маніпулюють цінами на електроенергію

Тарифна комісія НКРЕКП вкотре відмовилася припинили махінації трейдерів з цінами на електричну енергію. Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», перший заступник голови комітету ВР України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг Олексій Кучеренко, передає пресслужба столичного партійного осередку.

«На засіданні нелегітимна НКРЕКП встановила граничні ціни на електроенергію – так звані прайс-кепи – на рівні цін, що діяли останні 3 місяці до моменту запуску ринку. Це недолугий екскурс в історію, аби замилити очі і дати можливість трейдерам заробити», – прокоментував нардеп рішення комісії на своїй сторінці в Facebook.

Рішення про перегляд прайс-кепів Кучеренко назвав поверненням до практики використання формули «Роттердам+», яка діяла до липня 2019 року. 

«5 років минуло з запровадження формули і знову ми до неї прийшли. Варто нагадати, що частина нинішніх членів НКРЕКП – в тому числі Тарасюк – в 2016 особисто ставили підписи під формулою «Роттердам+». Дивно тільки, як в ОП ще досі терплять махінації потужної пари «керманичей» української енергетики «герусів-тарасюків» і їх бізнес-партнерів трейдерів», – наголосив нардеп.

Нагадаємо, наприкінці травня Міністерство енергетики закликало НКРЕКП припинити схеми і махінації з цінами на ринку електроенергії, які призвели до мільярдних збитків «Енергоатому» та інших державних компаній. НКРЕКП визнала, що на ринку існують махінації з цінами лише 2 червня, однак відмовилася їх зупинити за вимогою Міненерго. 10 червня Міненерго повторно закликало НКРЕКП припинити махінації, однак у відповідь голова комісії Валерій Тарасюк звинуватив держкомпанію «Енергоатом» у неефективності, а Міненерго у непрофесійності. 16 червня НКРЕКП знову відмовилося виконувати рекомендації Міненерго, які були покликані зупинити махінації трейдерів з перепродажем електроенергії державних компаній.