Олексій Кучеренко: НКРЕКП у ручному режимі наказало держкомпаніям забезпечити ціну струму не менш як 1 грн/кВт год

Керівник НКРЕКП Валерій Тарасюк дав незаконну вказівку державним генеруючим компаніям подавати максимальні цінові заявки з 16:00 до 24:00, щоб ціна електроенергії на РДН піднялася вище 1 грн/кВт година.

Про це заявив перший перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат України від «Батьківщини» Олексій Кучеренко у Facebook.

«За інформацією, якою я володію, голова НКРЕКП особисто телефонує керівникам енергокомпаній та вимагає від них не ринкової поведінки, шантажуючи можливим величезним впливом на їх життєдіяльність», – повідомив нардеп.

За його словами, державні компанії отримали пряму вказівку від Тарасюка піднімати ціни строго з 16:00 до 24:00, щоб індекс РДН на 8 липня був не нижче 1 грн/кВт година.

На його думку, рішення Тарасюка особисто переконувати держкомпанії діяти за вказівкою НКРЕКП є грубим порушенням закону і має бути негайно розслідувано компетентними органами.

«Нав’язування ліцензіатам цінову політику в такий спосіб – грубе і неприкрите порушення закону про НКРЕКП, що має стати предметом для розслідування», – додав Кучеренко.