Олексій Кучеренко: НКРЕКП захищає надприбутки наближених до себе трейдерів

НКРЕКП намагається зберегти надприбутки близьких до неї трейдерів при перепродажу електроенергії державних АЕС.

Про це заявив перший заявив перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат України від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

«Це ж скільки улюбленець НКРЕКП Притика не зміг заробити на «Енергоатомі», що під вечір знадобилась отака глибока «стурбованість» Національного регулятора НКРЕКП?», – прокоментував Кучеренко заяву НКРЕКП.

Нардеп наголосив, що коли в травні ціни на РДН падали до 40 коп./кВт.год, але трейлери-спекулянти почували себе, НКРЕКП не помічав махінацій.

«Вчора, коли трейлери не змогли заробити на держкомпаніях, – то треба випускати екстрену заяву НКРЕКП і назначати винних. Сподіваюсь хоч сьогодні в Офісі президента нарешті зрозуміють, кому насправді служить призначений ним нелегітимний НКРЕКП», – наголосив Кучеренко.

Нагадаємо, через махінації трейдерів, яких учасники ринку пов’язують з керівництвом НКРЕКП, оптові ціни на електроенергію впали до рівня в 2-3 рази нижче собівартості АЕС. В кінці травня Міненерго офіційно просило НКРЕКП припинити махінації, однак комісія відмовилася це робити, звинувативши керівництво державного «Енергоатому» в неефективності та непрофесіоналізмі. На засіданні РНБО в червні керівник НКРЕКП Валерій Тарасюк і глава комітету ВР з питань енергетики Андрій Герус заявили про недопустимість обмеження прав трейдерів.