Олексій Кучеренко: Перевірки одержувачів субсидій від Кабміну – дороге та неефективне задоволення

Я не ставлю під сумнів обов’язок держави перевіряти цільове спрямування бюджетних коштів, бо це наші з вами податки, і в цьому мусить полягати функція держави. Субсидії контролювати треба, але наскільки ефективним буде це ходіння, я так і не зрозумів. Це один інспектор, чи трійки якісь ходитимуть – мені важко сказати. Це дуже дороге задоволення – адміністрування такої перевірки. Планові та позапланові перевірки одержувачів субсидій, які готує Кабмін, є «дуже дорогим задоволенням», а їх ефективність викликає сумніви.

Про це в ефірі телеканалу «Україна 24» розповів ексміністр з питань ЖКГ, народний депутат України від «Батьківщини» Олексій Кучеренко. Передає пресслужба столичного партійного осередку.

«Саму квартиру перевіряти – теж не дуже розумію. Вона в базі даних є – метраж і все таке інше. Може, холодильник чи телевізор не відповідає рівню доходів, але це такі суб’єктивні речі. Думаю, що тут буде багато скандалів, обурення, треба бути дуже обережними».

Як відомо, в Україні готують масштабні перевірки одержувачів соціальної допомоги. Мінсоцполітики підготувало новий проєкт постанови, який, по суті, реанімує ідею з масовими «виїзними» перевірками. У проєкті постанови уряду вказано: якщо не пустити контролерів до оселі, виплати автоматично припиняються.

«У нас давно назріла необхідність в ухваленні закону про субсидії. А зараз у нас все на рівні постанов Кабміну. І тут складно відповісти, чи законно забирати субсидію, якщо не пустили додому перевіряльників. З одного боку, з точки зору Конституції, людина може нікого не пускати до себе додому. Але, з іншого боку, з точки зору постанови, якщо не пустили, значить і субсидію можуть скасувати. І ще ж потрібно розібратися, з якої причини людина не пустила перевіряльників до себе додому: може просто спала. Тут однозначно будуть проблеми й людські драми», – резюмував Олексій Кучеренко.