Олексій Кучеренко: Поліція почала розслідування щодо членів НКРЕКП

Національна поліція відкрила кримінальну справу по факту виплати членами НКРЕКП самим собі премій на суму 2,5 млн грн.

Про це повідомив народний депутат України від «Батьківщини», перший заступник голови комітету Верховної Ради з питань енергетики Олексій Кучеренко, передає пресслужба Київського міського партійного осередку.

«Минуло більше місяця, як я звернувся до правоохоронних органів з вимогою розслідувати виплату нелегітимним складом НКРЕКП премій самим собі. Що стосується поліції, то справу відкрито і за це окрема подяка», – повідомив нардеп.

За його словами, НАБУ та ДБР, які також отримали підтвердження незаконності виплати премій, рішення про відкриття кримінального провадження не прийняли.

Окрім того, Кучеренко опублікував копію листа від Рахункової палати, яка розпочала перевірку витрати бюджетних коштів на премії членам НКРЕКП, результати якої будуть оголошені 8 червня.

«По суті, членів та членкинь НКРЕКП банально купили за гроші споживачів щоби вони могли й надалі цинічно забезпечувати мільярдні оборудки на енергоринку в інтересах абсолютно конкретних і добре відомих пройдисвітів», – наголосив нардеп.

Нагадаємо, 7 квітня члени НКРЕКП вирішили виплатити собі квартальну премію в розмірі 200-250 тис. грн кожному, мотивуючи це необхідністю «стимулювати високоінтелектуальну працю». Такі премії чинний склад комісії виписує кожні 3 місяці. Витрати на виплату премій за останні 6 місяців склали 2,5 млн грн. У 2020 р. члени НКРЕКП підвищили собі заробітну плату в середньому у 2 рази – до 200 000 грн на місяць. Згідно з даними НАЗК, члени НКРЕКП стали найбільш високооплачуваними чиновниками в країні. 28 квітня НКРЕКП прийняла рішення про підвищення фонду заробітної плати на 2022 р. ще на 50 млн грн.