Олексій Кучеренко: Реформа Укрпошти – провальна

Укрпошта та її «ефективні менеджери» наживаються на пенсіонерах.

Про це на сторінці в соцмережі написав народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко, передає пресслужба партійного осередку.

«Укрпошта завжди була монополістом у видачі пенсій та отримувала основний дохід від базової послуги – доставки відправлень. Пізніше в містах пенсіонери почали отримувати пенсії в банках, але для Укрпошти пенсії не були її основним бізнесом», – зазначив політик.

Відомо, що у 2016 керівником Укрпошти призначено Ігоря Смілянського.

«Перейнявшись пенсіями, Смілянський забув про розвиток основної послуги Укрпошти – доставку відправлень. Він не зміг фахово займатися поштою через слабке уявлення про таку послугу. Відповідно, нічого не прогнозував і не прораховував, не вкладав кошти в розвиток та інфраструктуру. На момент його приходу Укрпошта мала 60% цього ринку, а тепер – 10%», – наголосив депутат.

Олексій Кучеренко зауважив, що через непрофесіоналізм цього діяча, доставка пенсій перетворилася на основну послугу Укрпошти.

«Коли Укрпошта доставляла пенсії, було логічним, що Пенсійний Фонд і платив їй за доставку. Тепер, коли Укрпошта доставляє пенсії лише 30% пенсіонерів країни, чому Укрпошті за доставку пенсій платять інші 70% пенсіонерів зі своїх пенсій? Якщо 3 млрд грн, які Фонд платить Укрпошті за доставку пенсій 3 мільйонам пенсіонерам, розділити між ними, то кожному дістанеться 1000 грн, навіть тим, кому пенсію не доставляють додому. Нехай немобільні пенсіонери укладають договори безпосередньо з Новою поштою, Укрпоштою, банками, ФОПами і ті доставляють їм пенсії! Листоноша з маленького села міг би раз на місяць з’їздити в райцентр, отримати пенсії для стареньких за винагороду 50-70 грн від кожного», – сказав дерутат.

Політик запевнив, що така система прямих договорів на доставку пенсій позбавить Смілянського 3-х мільярдів грн щорічного податку на пенсіонерів, проте надасть Уряду можливість обговорити, навіщо він зробив Укрпошту неконкурентоспроможною в основних послугах.