4 грудня Верховна Рада проголосувала за законопроєкт №2458 про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання надання житлово-комунальних послуг. Наразі документ чекає на підпис президента. Що змінить закон для простих українців та чи вплине він на вартість житлово-комунальних послуг?
Про все це Українському радіо розповів перший заступник голови комітету Верховної Ради України з питань енергетики та житлово-комунальних послуг, народний депутат України Олексій Кучеренко.
“Цей законопроєкт певною мірою зараз впорядковує моменти попереднього законодавства, яке було прийняте за ініціативи пані Бабак ще у 2016 році. Йдеться про закон 417 про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку, яким передбачено, що ми всі стали власниками багатоквартирного будинку”, – розповів Олексій Кучеренко.
За його словами, відповідно до чинного законодавства місцева влада зобов’язана списати багатоквартирні будинки з балансу своїх комунальних підприємств.
“Також є закон про житлово-комунальні послуги, який було прийнято у 2017 році, і він не працював: не могли навіть угоди бути укладеними. Тому вирішили поправити цю ситуацію, щоб комунальники могли укласти з вами договори”, – пояснив нардеп.
Кучеренко зауважив, що з точки зору комунальників прийняття нового законопроєкту є вкрай необхідним, оскільки завдяки йому вони можуть укладати договори про надання послуг: “Але попереджаю, що це відбудеться незалежно від бажання українців. Якщо ви не хочете укладати цей договір, він все одно буде укладений методом так званої публічної оферти. Його вивісили десь на сайті та він буде працювати”.
“У нас з вами тепер збільшиться кількість платіжок. Безумовно, за них треба буде платити комісійні. З’являться платіжки за абонентське обслуговування, за обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж, теплових мереж, мереж води. Окремим платежем треба буде додатково оплачувати цю послугу”, – наголосив нардеп.