Олексій Кучеренко: ТЕС і АЕС скоро збанкрутують через демпінг на ринку електроенергії

Українські виробники електроенергії можуть залишитися без грошей на закупівлю палива і проведення ремонтів через штучний обвал цін на електроенергію, спровокований діями нелегітимного складу НКРЕКП.

Про це заявив народний депутат від «Батьківщини», перший заступник комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко, передає пресслужба столичного партосередку.

«З травня середня оптова ціна на електроенергію для промислових споживачів складає менше 1 гривні, цього навіть «Енергоатому» недостатньо для покриття собівартості. А що це означає, що всі українські електростанції щодня генерують колосальні збитки», – заявив Кучеренко.

Нардеп зазначив, що минулої неділі феросплавні заводи двох українських олігархів мали можливість купувати електроенергію в рази дешевше, ніж населення. Ціна на РДН упала до 50 коп. за кВт годину, в той час, як тариф для населення складає 1,68 грн за кВт. За словами Кучеренка, українські виробники електроенергії опинилися на грані банкрутства через деструктивні дії НКРЕКП та демпінговий імпорт з Росії й Білорусі.

«Дивовижне падіння цін для заводів олігархів – це прямий наслідок демпінгового імпорту з Росії, який НКРЕКП всіляко намагається зберегти. Це результат постійний недолугих змін НКРЕКП до правил ринку і постійних перекосів, які приймаються в угоду наближеним до комісії трейдерам», – пояснив політик.

Нагадаємо, на початку травня Росія і Білорусі активізували поставки електроенергії в Україну. Попри прийнятий 15 квітня законопроєкт про заборону імпорту з Росії і Білорусі, трейдери зарезервували весь доступ до міждержавних ліній електропередачі. Імпорт на фоні профіциту електроенергії призвів до різкого обвалу оптових цін до 50-70 коп./кВтгодин, що кратно менше собівартості виробництва електроенергії в Україні.