Олексій Кучеренко: Трейдери відібрали у «Енергоатому» 8 млрд грн за сприяння голови НКРЕКП

Група трейдерів за сприяння голови НКРЕКП Валерія Тарасюка збагатилися коштом державної компанії «Енергоатом» на 6-8 млрд грн. Про це повідомив народний депутат, перший заступник голови комітету з питань енергетики Олексій Кучеренко, передає пресслужба Київського міського партійного осередку.

«На енергоринку якась група компаній-спекулянтів «наторгувала» електроенергією на 26 млрд грн, не виробляючи її в принципі. Маржа при перепродажу складає 20-30% – отже, ці «рога і копита» заробили на рівному місці 6-8 млрд грн, які зрозуміло не доотримав в першу чергу «Енергоатом», – повідомив нардеп.

За його словами, грабіж державних виробників став можливим за сприяння керівництва НКРЕКП.

«Працює «ринок» на підставі правил роботи ринку, розроблених та затверджених регулятором – НКРЕКП. Ця ж контора і контролює «ринок» – вірніше, імітує цей контроль», – наголосив Кучеренко.

Він зазначив, що відсутність реакції влади на злочинні дії НКРЕКП призводить до подальшого розкрадання коштів держкомпаній.

«Кожного місяця групка наближених до Тарасюка та Геруса спекулянтів «заробляє» черговий мільярд, знекровлюючи «Енергоатом» та інші компанії», – додав Кучеренко.

Нагадаємо, наприкінці травня Міністерство енергетики закликало НКРЕКП припинити схеми і махінації з цінами на ринку електроенергії, які призвели до мільярдних збитків «Енергоатому» та інших державних компаній.

НКРЕКП визнала, що на ринку існують махінації з цінами лише 2 червня, однак відмовилася їх зупинити за вимогою Міненерго. 10 червня Міненерго повторно закликало НКРЕКП припинити махінації, однак у відповідь голова комісії Валерій Тарасюк звинуватив держкомпанію «Енергоатом» у неефективності, а Міненерго у непрофесійності.