Олексій Кучеренко: Україні не потрібен вільний ринок газу

Тариф для населення повинен регулюватися Кабміном залежно від доходів людей.

Таку думку в ефірі програми ​​«Україна з Тиграном Мартиросяном» на телеканалі ​​«Україна 24» висловив народний депутат від ​​«Батьківщини», ексміністр з питань житлово-комунального господарства Олексій Кучеренко, передає пресслужба партійного осередку.

​​«На нас дійсно чекає дуже нелегка зима. Потрібно зробити все, щоб це було без катаклізмів. Я знаю досвід деяких країн, які сиділи в холоді: Єреван у 1994 році, мінус 25, повністю без теплокомуненерго, Тбілісі в 90-х роках, коли від Росії відєдналися, коли буржуйка була до кожної багатоповерхівки. Якби був ринок, ціна б зараз була 20-25 грн. Дякувати Богу, певні важелі залишилися в уряду для того, щоб дати по голові ​​«Нафтогазу» і знайти компромісну ціну 7,96 для населення і 7,42 для ТКЕ», – сказав нардеп.

Як підкреслив Кучеренко, в Україні ​​«ніякого ринку газу не було і немає, ці дурощі треба викинути з голови й повертати норму, що ціна на газ українського видобутку має регулюватися Кабміном відповідно до доходів населення».

​​«Жодного ринку не потрібно ще років 10-15. Ми бачимо, до чого це призвело в Європі – європейці скаржаться, що 1000 доларів за 1 тис. кубів. А Путін з того боку аргументовано каже: ви ж самі хотіли цей спотовий ринок. Спотовий – це ринок не довгострокової ціни, а сьогодні на сьогодні, сьогодні на завтра, тобто спекулятивний. І зараз в тих, у кого довгостроковий контракт з ​​«Газпромом», ціна 180-200 доларів, а на споті, на біржі – спекулятивна. І саме пан Вітренко (глава ​​«Нафтогазу» – ред.) був ідеологом відключення від довгострокового ринку і переходу на спотові ціни», – заявив він.