Олексій Кучеренко: Уряд має виділити необхідні для населення кошти на субсидії

На Україну насувається величезна проблема у вигляді енергетичної кризи та колапсу. Нам потрібно заслухати, як уряд готується її вирішувати, та негайно виділити необхідні на субсидії для населення кошти.

На цьому під час виступу у парламенті наголосив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко.

«Уряд має нам детально розказати, як він збирається запобігти цій шаленій кризі, коли тарифи зростуть вдвічі. За нашими підрахунками, треба закласти мінімум 30 мільярдів додаткових коштів на субсидії для населення. Без цього буде колапс. Тому наша команда вчора зареєструвала відповідний законопроєкт. Також ми переконані, що треба значну суму закласти на субвенцію місцевим бюджетам, щоб у нас не зупинилася робота лікарень, а діти в школах не сиділи в куртках, бо там холодно», – зазначив Олексій Кучеренко.

За його словами, тариф на тепло цієї осені зросте в середньому на 50%, а це означає, що родини, які проживають у 3-кімнатних квартирах площею 60 м² платитимуть на 1500 гривень більше, ніж минулого року. Також, за інформацією нардепа, органи центральної влади вже почали перекладати питання тарифів на місцеву владу з вимогою не підвищувати ціни на комірне. Однак, як пояснив Олексій Кучеренко, це можна зробити лише переклавши збитки на бюджетну сферу (лікарні, дитсадки, школи) або дрібний бізнес, який це не потягне.

«Це дуже серйозна проблема, і я пропоную спокійно, без політиканства, негайно розібратися в ній, бо далі буде запізно. Давайте зробимо діалог з урядом і попрацюємо на державу», – закликав народний депутат.