Олексій Кучеренко: Влада обвалила видобуток газу до мінімуму за 20 років

З 20-річного максимуму у 2018 році видобутку українського газу ми спустились до 20-річного мінімуму.

Нижче один з найнеприємніших графіків, які я складав за останні роки. На ньому зображений видобуток газу державною компанією Укргазвидобування. Це компанія, яка має забезпечувати населення газом.

За останні два роки влада домоглась падіння до мінімального обсягу видобутку за 20 років!!! З 20-річного максимуму у 2018 (окрема тема яким коштом) спустились до 20-річного мінімуму.

видобуток газу 2021

Востаннє видобуток досягав максиму без витрати сотень мільярдів у 2008 році за прем’єрства Юлії Тимошенко і професійного керівництва галуззю.

Сьогодні ж на фоні скажених цін у світі ми втратили 2 млрд кубів за 2 роки. Ви знаєте що за ринковими цінами сьогодні це 2 млрд доларів – понад 53 000 000 000 грн. Це ті гроші які не заробив Нафтогаз і ті гроші, які ми заплатимо з податків на закупівлю імпортного газу.

До речі, нагадаю що восени уряд вивів із Нафтогазу 50 млрд грн і витратив їх на піар на Великому будівництві. Через це у нас в ПХГ лише на 7й день зими – 15,6 млрд кубів газу. Це мінімум з 2014 року. До того ж 1,1 млрд з цього газу не державний, його вивезуть з України. Ще майже 1 млрд влада віддає олігарху Коломойському супереч рішенню Стокгольмського арбітражу, як спірний газ Укрнафти 2006-2007 років. І це на піку ціни.

Загалом у держави 13,8 млрд кубів. Це катастрофічний мінімум. У купі з падінням видобутку – у мене немає уявлення що ми будемо робити в лютому.

І що з цим робить Нафтогаз? Він знаходить як завжди найефективніше рішення – звільняє піарщика, який погано розповідав про зростання ціни на газ до 46 грн та падіння видобутку на 2 млрд кубів.

Примітка: За 21 рік цифра розрахункова на базі оптимістичного сценарію і даних за 11 місяців.