Олексій Кучеренко: Восени нас чекає здорожчання житлово-комунальних послуг удвічі

Відмова уряду від державного регулювання ціни на газ зумовить підвищення вартості комунальних послуг вдвічі, і наступного опалювального сезону на українців чекатиме фінансовий колапс.   

Про це під час брифінгу повідомив народний депутат від «Батьківщини» Олексій Кучеренко, передає пресслужба Київського міського партосередку.

«Уряд припинив держрегулювання ціни на газ для підприємств теплокомуненерго, для ОСББ для інших підприємств, які використовують газ для опалення та для підігріву води. Проте від сьогодні поновлено повноваження наглядової ради НАК «Нафтогаз», яка підтримувала і забезпечила це рішення», – зазначив Олексій Кучеренко.

За його інформацією, для ОСББ з котельнею на червень прогнозована ціна на газ складає 13 грн за куб, а гарячої води – 300 грн. Політик пояснив, що для більшості підприємств теплокомуненерго, які забезпечують теплом половину населення в великих містах, ціна на газ складає приблизно 4,3 грн за куб, це торішні ціни на газ. А після скасування державного регулювання «Нафтогаз»  запропонував підприємствам теплокомуненерго ціну 8,3 грн за куб, тобто вдвічі вищу.

«В опалювальний сезон платіжки на тепло зростуть в 2 рази. Якщо минулої зими на опалення квартири 60 м2 йшло приблизно 2 тис. грн у місяць, майбутньої зими коштуватиме 4 тисячі», – констатував він.

Політик підкреслив, що НАК «Нафтогаз» для укладення договорів виставляє підприємствам теплокомуненерго нереальні умови: погасити борги в 53 мільярди гривень та зробити передоплату мінімум на місяць.

«Або ми протягом короткого терміну до опалювального сезону вгамуємо уряд і «Нафтогаз», або країна восени потрапить у повний фінансовий і енергетичний колапс. Треба якнайшвидше розробити план дій виходу з ситуації, звернутися до уряду, Антимонопольного комітету і до президента, який відповідає за все, що відбувається в крані, з вимогою негайно припинити зухвалу політику», – наголосив Олексій Кучеренко.